Holiaci strojček Companion

32,00 

Unisex univerzálny holiaci strojček s uzavretým hrebeňom: vhodný rovnako pre ženy ako aj mužov, na telo aj na tvár.

Na rozdiel od klasickej verzie holiaceho strojčeka má o niečo dlhšiu rukoväť, vďaka čomu sa drží veľmi pohodlne. Oceníte to ho najmä pri používaní

  • na podpazušie
  • intímne partie
  • či jemné kontúry a jasné línie na spodku fúzov

V kombinácii s mierne strmším uhlom čepele zabezpečí obzvlášť šetrné, no dôkladné ​​holenie vhodné aj pre začiatočníkov, ktorí sa holiace strojčeky používať doteraz báli. Bezpečnosť garantuje nová štruktúra rukoväte, ktorá pripomína odtlačky prstov a poskytuje extra priľnavosť.

Vďaka bavlnenej šnúrke na konci rúčky si holiaci strojček môžete zavesiť kamkoľvek. Aj preto je výborný spoločník na celý život – Companion.

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Nerezový holiaci strojček je náhradou stoviek často používaných plastovo-kovových hybridov na holenie, ktoré sú nerecyklovateľné. Obojstranný strojček vydrží roky (pokojne aj celý život) a investícia doň sa vám vráti pomerne rýchlo. Menia sa totiž len kovové klasické žiletky, ktoré patria do triedeného zberu.

Tento spôsob holenia je aj hygienickejší – dizajn umožňuje jednoduché rozoberanie a čistenie a otvorená hlava strojčeka sa neupchávajú ani dlhšími chĺpkami, čím sa eliminuje tvorba mikróbov.

Šnúru z čistej bavlny je možné jednoducho vymeniť aj predĺžením zadnej časti rukoväte.

Náš tip: Pre dôkladné oholenie zvoľte holenie na mokro. Vymeňte však penu na holenie za prírodné mydielko z kozieho mlieka, ktoré vytvorí bohatú penu bez agresívnych tenzidov. Pokožka tak nebude po oholení podráždená.

.
Tento dizajnový strojček vznikol v spolupráci s renomovanými umelcami Oskarom Rinkom a Robertom Seidelom, ako aj s filmármi Ertzuim. Výsledok je jedinečný, nenapodobiteľný, zábavný a intuitívny – podobne ako samotný rituál holenia.

AKO NA HOLENIE

Ako sa správne holiť s klasickým holiacom strojčekom

Hovorí sa, že omeletu bez rozbitia vajec nespravíte. A na to, aby ste ich rozbili správne, stačí trochu cviku. Rovnako je to aj s holením.

Možno si aj vy pamätáte, ako stál váš otec v nedeľu ráno pred zrkadlom v kúpeľni so zakrvavenými útržkami toaletného papiera na tvári. Presne z tohto dôvodu sa mnohí doteraz zdráhajú vyskúšať toto zdanlivo náročné a nebezpečné umenie.

Časy sa však menia a prístup ku tradičnému holeniu tiež.

Dnes po klasickej žiletke siaha čoraz viac žien, mnohé sa však stále obávajú. Ak ale viete, ako na to, holenie žiletkou nie je ani nebezpečné, ani náročné. Naopak, je vhodné pre každého a predovšetkým – je aj ekologické. Spočítajte si, koľko odpadu ušetríte tým, že nebudete vyhadzovať jednorazové žiletky?

Tak ako na to?

holenie-postup

V prvom rade je dôležité správne namydliť tú časť tela, ktorú plánujete holiť. Mydlenie zmäkčuje chĺpky a zabezpečuje lepšie kĺzanie čepele. Mydlo alebo krém na holenie nanášajte štetkou krúživými pohybmi. Táto malá masáž by mala trvať 2,5-3 minúty. Užite si ju ♡. Preto, ak sa ráno ponáhľate, odložte si holenie na večer a urobte si z neho váš osobný relaxačný na príjemné ukončenie dňa.

holenie-postup

 

Po jemnej masáži a napenení nastavte holiaci strojček tak, aby s pokožkou zvieral cca 30° uhol. Vďaka tomu nemusíte strojčekom tlačiť.

Pokožka na brade alebo krku by mala byť napnutá, a to isté platí aj pre jemné oblasti (napr. podpazušie, línia bikín).

 

holenie-postup

Vo všeobecnosti – aj keď to znie trochu paradoxne – platí, že čím ostrejšia čepeľ, tým menšie riziko, že sa porežete. Je to preto, že ostrou čepieľkou nemusíte vôbec tlačiť a naopak – s tupou žiletkou budete mať tendenciu viac ťahať a tlačiť, a spôsobiť si tak zranenie.

Hoľte sa v smere rastu chĺpkov.

 


Autor ilustrácií: Filip Fröhlich

Hmotnosť

88g

Materiál

kov

Šírka

49mm

Dĺžka

112mm

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!