Káva

Od: 6,65 

100% Arabica z Brazílie a Etiópie pražená kúsok od Trenčína ľuďmi, ktorí zlepšujú svet okolo seba ♡.
Kávu odporúčame presypať do nádoby, ktorá neprepúšťa vlhkosť a skladovať v tme.

Zrušiť výber
Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Vedeli ste, že krajina pôvodu kávy ovplyvňuje jej výslednú chuť?

Kým káva pestovaná v Strednej a Južnej Amerike má chuť čokolády či nugátu, káva z Afriky je ovocnejšia a viac osviežujúca a ázijská káva je zemitá a mnohí jej dávajú prívlastok ťažká.

Okrem krajiny pôvodu má na chuť kávy vplyv aj spôsob praženia kávových zŕn. Čím svetlejšie je káva pražená, tým viac kofeínu bude obsahovať a tým viac vynikne jej prirodzená chuť. Tú zachová aj stredne tmavé praženie, no textúra kávy pri tomto spôsobe praženia bude ťažšia. Tmavo pražená káva je typická najmä na prípravu espressa, ktorého chuť je horká. Dôvodom je, že pri tmavo praženej káve sa vysokou teplotou rozpadá väčšina cukrov a jej prirodzená chuť sa tak stráca.

Druhy káv sa však dajú aj kombinovať.

Takáto kombinácia sa nazýva blend a vzniká buď zmiešaním kávy z viacerých krajín alebo káv od rôznych pestovateľov z rovnakej krajiny.

O výrobcovi

August Roy

Na svete sa ročne vypestuje viac ako 5,5 miliárd kg kávy. O veľkej časti z nej nemáme informácie o tom, kto ju vypestoval a či dostal za svoju prácu poctivo zaplatené. Považujeme preto za dôležité aby ste vedeli, že káva na našich pultoch pochádza z tzv. DIRECT TRADE = priamo od farmára. Vďaka tomu odpadáva mnoho medzičlánkov, ktoré si zisk z nej rozdeľujú a pestovateľ dostane spravodlivú odmenu. August Roy zo Starej Turej tento spôsob povýšil na ešte vyššiu úroveň: celý výťažok z predaja posúva na rozvoj regiónu a konkrétnym ľuďom, ktorí práve potrebujú pomoc, na podporu oblastí kultúry, vzdelávania, rozvoja detí a mládeže, sociálnej a zdravotnej starostlivosti. Tým, ktorí stojí za týmto filantropickým projektom, chce prostredníctvom kvalitnej kávy a výbornej chuti pozitívne ovplyvniť našu spoločnosť. Doslova preto platí, že pomáhate každým dúškom. Neplatíte totiž len za kávu, ale aj za hodnotu a filozofiu, ktorú v sebe ukrýva v celom reťazci - za hodnotu konkrétneho farmára, pražiarne s filantropickým projektom a nakoniec aj nás ako predajcu. Každým svojím nákupom tak dávate najavo, že sa so všetkými hodnotami stotožňujete. A za to vám ďakujeme.
August Roy logo
Hmotnosť

250g, 500g

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie! 

Blíži sa celozávodné voľno:

objednávky prijaté
po 21.9. budú vybavené
po 26.9.

Ďakujeme, že nám doprajete oddych :)

Maťa & Maťo

BEZOBALiS_maskoti