Čierny čaj Mt. Kenya Black

Od: 3,95 

Sypaný čaj, ktorý má príbeh – voláme ho farmársky férový čaj.

Lístky na čierny čaj sú spracované precízne a rovnomerne ortodoxnou metódou v centrálnej časti Kene. Chuť aj vôňa je vyvážená a harmonická: je príjemne hutný s jemnými horko-kyselkavými tónmi. Tento čierny čaj je skvelý na pomalé ranné prebúdzanie, aj na energetické nakopnutie. Ak milujete čierny čaj v kombinácii s mliekom, tento je pre vás ideálny.

Príprava:

  • na 1l vriacej vody (100°C) použite 12g čaju
  • zlejte po 4 minútach
  • čaj je silný, nebojte sa využiť ho na viac nálevov
Zrušiť výber
Pri objednávke nad 45€ máte dopravu zadarmo.

Vedeli ste, že viac ako 30% zberačov čaju v Keni má menej ako 15 rokov?

Férová pláca je otázna, rovnako ako udržateľnosť produkcie: keďže čajové kríky sa pestujú ako monokultúra, je nutné využívať množstvo pesticídov.

Prečo u nás teda nájdete čierny čaj z Kene?

Rozhodli sme sa podporiť svetlú výnimku, ktorá toto smutné pravidlo potvrdzuje. Tento sypaný čaj pochádza z najvyššie položenej záhrady v Keni (2400m.n.m.) zo sociálneho družstva , ktoré dbá na férovú deľbu zisku a sprostredkuje sociálne služby komunite. Nejde o vykorisťovanie, detskú ani vynútenú prácu. Kmene, ktoré tento čaj pestujú a zbierajú, dokonca používajú čajovníkové lány ako prirodzenú bariéru proti klčovaniu pralesa. Pokiaľ milujete kvalitný čierny čaj, nemusíte sa ho vzdávať z etických a ekologických dôvodov. Ľudia, ktorí tento čaj pestujú a zbierajú, sa oň s láskou starajú ♡ a ako sypaný čaj nám ho balia do vratných obalov cez nášho kamaráta Peťa, ktorých ich pozná osobne.

Zloženie

čierny čaj

Hmotnosť

50g, 250g

Krajina pôvodu

Keňa – Mt. Kenya, Kangaita

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!