fbpx

Zelený čaj Victoria

Od: 4,20 

Sypaný čaj, ktorý má príbeh – voláme ho farmársky férový čaj.

Ak milujete zelený čaj, tento určite oceníte. Odporúčame použiť čajík so sitkom, ktoré poskytuje dostatočný priestor na to, aby sa lístky krásne roztvorili a nechali vyniknúť chuti, farbe aj vôni.

Príprava:

  • na 1l vody 8 gramov čaju
  • zalejte vodou zohriatou na 80°C
  • lúhujte 2 minúty
  • čaj je silný, nebojte sa využiť ho na viac nálevov
Zrušiť výber
Pri objednávke nad 45€ máš dopravu zadarmo.

Vedeli ste, že viac ako 30% zberačov čaju v Keni má menej ako 15 rokov?

Férová pláca je otázna, rovnako ako udržateľnosť produkcie: keďže čajové kríky sa pestujú ako monokultúra, je nutné využívať množstvo pesticídov.

Prečo u nás teda nájdete zelený čaj z Kene?

Rozhodli sme sa podporiť svetlú výnimku, ktorá toto smutné pravidlo potvrdzuje. Tento sypaný čaj pochádza z komunity Itumbe, ktorá funguje na princípe družstva a jeho členovia si sami volia podmienky, v ktorých pracujú. Nejde o vykorisťovanie, detskú ani vynútenú prácu. Kmene, ktoré tento čaj pestujú a zbierajú, dokonca používajú čajovníkové lány ako prirodzenú bariéru proti klčovaniu pralesa. Pokiaľ milujete kvalitný zelený čaj, nemusíte sa ho vzdávať z etických a ekologických dôvodov. Ľudia, ktorí tento čaj pestujú a zbierajú, sa oň s láskou starajú ♡ a ako sypaný čaj nám ho balia do vratných obalov cez nášho kamaráta Peťa, ktorých ich pozná osobne.

Zloženie

zelený čaj

Hmotnosť

50g, 250g

Krajina pôvodu

Keňa

Scroll to Top