Zelený čaj Victoria

Od: 4,20 

Sypaný čaj, ktorý má príbeh – voláme ho farmársky férový čaj.

Ak milujete zelený čaj, tento určite oceníte. Odporúčame použiť čajík so sitkom, ktoré poskytuje dostatočný priestor na to, aby sa lístky krásne roztvorili a nechali vyniknúť chuti, farbe aj vôni.

Príprava:

  • na 1l vody 8 gramov čaju
  • zalejte vodou zohriatou na 80°C
  • lúhujte 2 minúty
  • čaj je silný, nebojte sa využiť ho na viac nálevov
Zrušiť výber
Pri objednávke nad 45€ máte dopravu zadarmo.

Vedeli ste, že viac ako 30% zberačov čaju v Keni má menej ako 15 rokov?

Férová pláca je otázna, rovnako ako udržateľnosť produkcie: keďže čajové kríky sa pestujú ako monokultúra, je nutné využívať množstvo pesticídov.

Prečo u nás teda nájdete zelený čaj z Kene?

Rozhodli sme sa podporiť svetlú výnimku, ktorá toto smutné pravidlo potvrdzuje. Tento sypaný čaj pochádza z komunity Itumbe, ktorá funguje na princípe družstva a jeho členovia si sami volia podmienky, v ktorých pracujú. Nejde o vykorisťovanie, detskú ani vynútenú prácu. Kmene, ktoré tento čaj pestujú a zbierajú, dokonca používajú čajovníkové lány ako prirodzenú bariéru proti klčovaniu pralesa. Pokiaľ milujete kvalitný zelený čaj, nemusíte sa ho vzdávať z etických a ekologických dôvodov. Ľudia, ktorí tento čaj pestujú a zbierajú, sa oň s láskou starajú ♡ a ako sypaný čaj nám ho balia do vratných obalov cez nášho kamaráta Peťa, ktorých ich pozná osobne.

Zloženie

zelený čaj

Hmotnosť

50g, 250g

Krajina pôvodu

Keňa

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!