fbpx

Med

8,50 

Kvetový med pochádzajúci zo stanovísk v blízkosti lesov a lúk okolo Trenčína, ale aj priamo v meste. Každé z nich poskytuje chuťovo odlišný med, pretože kvitnúce rastliny sú na každom mieste v niečom iné. Med je naozaj poctivý – nie je v ňom nič navyše, nie o nič ochudobnený a je neupravovaný. Hneď po stočení, filtrovaní a čírení je stáčaný do pohárov. Prirodzene kryštalizuje, takže ak máte radi jeho tekutú podobu, nechajte ho postupne roztopiť vo vodnom kúpeli.

 

Nie je na sklade

Vedeli ste, že med patrí medzi najviac falšované potraviny v slovenských obchodoch? Aj preto chce Bee space zvýšiť povedomie o chove včiel, produkcii kvalitného slovenského medu a poctivého včelárskeho remesla a produkciu včelích výrobkov spája so zážitkovým včelárstvom.

O výrobcovi

BeeSpace

Med pre nás vyrába Tomáš z Hornej Súče pri Trenčíne. Jeho cieľom je vybudovať tzv. zážitkové komunitné včelárstvo. Znamená to, že Bee space nebude len o predaji včelích produktov. Bude poskytovať priestor pre turistov, žiakov a akýchkoľvek návštevníkov, ktorých chce vzdelávať a názorne ukazovať poctivé včelárske remeslo. Ako? Tomáš má v pláne opraviť budovu bývalej školy a zriadiť v nej medáreň, stolársku dielňu, prednáškové a komunitné priestory. V areáli chce tiež postupne od roku 2020 budovať včelársky náučný chodník spolu s ukážkovou záhradou miestnych kvitnúcich rastlín a stromov. Veríme, že už čoskoro budú mať školy a škôlky možnosť spoznať význam včelárstva a život včiel v rámci takejto zážitkovej exkurzie.
Komunitné včelárstvo BeeSpace logo
Výživové údaje (na 100g)

Energetická hodnota 1420kJ/340kcal
Bielkoviny 0,3g
Sacharidy viac ako 70g
Tuky 0g

Scroll to Top