Zapekané pohánkové müsli s hrozienkami

Od: 1,65 

Zapekané müsli poznáte možno aj pod pojmom granola.

Chrumkavá ručne robená zdravá zmes ideálna na raňajky v kombinácii s jogurtom, mliekom alebo samotná ako súčasť desiaty. Keďže základ tvoria pohánkové vločky, je bezlepková.

Zrušiť výber
Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Granola – čo to je?

Rozdiel medzi klasickým nepečeným müsli a granolou spočíva v tom, že granola je zapečená zmes obilnín, orechov, semiačok, sladidiel (napr. cukor, sirup či med), tuku a iných zložiek ako čokoláda, kakao, kokos, rôzne druhy sušeného ovocia a pod. Na to, aby táto zmes chrumkala, pridáva sa do nej tuk alebo sirup či iné sladidlo (alebo oboje) – preto má v porovnaní s müsli obyčajne aj vyššiu energetickú hodnotu.

Kvalitná a zdravá granola – ako ju spoznať?

Na trhu je dnes už množstvo výrobkov s označením “zdravá granola” a reklamy nás presviedčajú, že granola = zdravé raňajky. Pozor, sú však medzi nimi značné rozdiely. Skutočne to tak môže byť, je však potrebné byť obozretný. Nie je totiž granola ako granola a zloženie sa môže výrazne líšiť – najmä množstvom tuku a cukru. Jednotlivé suroviny, z ktorých je granola zložená, by mali byť základnými, priemyselne nespracovanými surovinami.

Náš tip: Granola bez cukru je ešte zdravšou verziou verziou.

O výrobcovi

fitBakers

Túto granolu vyrábajú Horehrončanky, ktoré zdravý životný štýl riešia nielen cez cvičenie, ale aj cez žalúdok. Meniť stravovacie návyky k lepšiemu začali raňajkami, no pri ponuke plnej cukru, umelých prísad a konzervantov si nenašli to svoje. A tak sa Aďka a Danka rozhodli, že pre svoju rodinu pripravia müsli podľa vlastnej receptúry. Dnes nepečú len pre rodinu, ale už ako FitBakers aj pre nás a pre vás ♡.
Fitbakers logo
Krajina pôvodu

Slovensko

Hmotnosť

100g, 250g, 500g

Zloženie

pohánkové vločky jemné (53%), hrozienka (4%), 100% jablčná šťava (21%), strúhaný kokos (3%), ľanové semienka (2%), slnečnicové semienka (2%), škorica (1%), trstinový cukor (14%)

Výživové údaje (na 100g)

Energetická hodnota 1730 kJ / 413kcal
Tuky 6g – z toho nasýtené mastné kyseliny 2g
Sacharidy 80g – z toho cukry 22g
Bielkoviny 8g
Soľ 1,5g

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!