Zapekané pohánkové müsli

Od: 1,64 

Zapekané müsli poznáte možno aj pod pojmom granola.

Chrumkavá ručne robená zdravá zmes ideálna na raňajky v kombinácii s jogurtom, mliekom alebo samotná ako súčasť desiaty.

Tieto sú dokonca bez akéhokoľvek pridaného cukru, takže pokiaľ prechádzate z konvenčných presládzaných müsli, je možné, že zozačiatku si ich budete chcieť dosládzať medom alebo sušeným ovocím. Keďže základ tvoria pohánkové vločky, sú vhodné aj pre bezlepkáčov.

Zrušiť výber
Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Granola – čo to je?

Rozdiel medzi klasickým nepečeným müsli a granolou spočíva v tom, že granola je zapečená zmes obilnín, orechov, semiačok, sladidiel (napr. cukor, sirup či med), tuku a iných zložiek ako čokoláda, kakao, kokos, rôzne druhy sušeného ovocia a pod. Na to, aby táto zmes chrumkala, pridáva sa do nej tuk alebo sirup či iné sladidlo (alebo oboje) – preto má v porovnaní s müsli obyčajne aj vyššiu energetickú hodnotu.

Kvalitná a zdravá granola – ako ju spoznať?

Na trhu je dnes už množstvo výrobkov s označením “zdravá granola” a reklamy nás presviedčajú, že granola = zdravé raňajky. Pozor, sú však medzi nimi značné rozdiely. Skutočne to tak môže byť, je však potrebné byť obozretný. Nie je totiž granola ako granola a zloženie sa môže výrazne líšiť – najmä množstvom tuku a cukru. Jednotlivé suroviny, z ktorých je granola zložená, by mali byť základnými, priemyselne nespracovanými surovinami.

O výrobcovi

fitBakers

Túto granolu vyrábajú Horehrončanky, ktoré zdravý životný štýl riešia nielen cez cvičenie, ale aj cez žalúdok. Meniť stravovacie návyky k lepšiemu začali raňajkami, no pri ponuke plnej cukru, umelých prísad a konzervantov si nenašli to svoje. A tak sa Aďka a Danka rozhodli, že pre svoju rodinu pripravia müsli podľa vlastnej receptúry. Dnes nepečú len pre rodinu, ale už ako FitBakers aj pre nás a pre vás ♡.
Fitbakers logo
Krajina pôvodu

Slovensko

Hmotnosť

100g, 250g, 500g

Zloženie

pohánkové vločky jemné (63%), 100% jablčná šťava (25%), strúhaný kokos (4,4%), ľanové semienka (3%), slnečnicové semienka (4%). Celkový obsah cukrov je vyjadrený ako sacharóza

Výživové údaje (na 100g)

Energetická hodnota 1800 kJ (430kcal)
Tuky 10g – z toho nasýtené mastné kyseliny 4g
Sacharidy 75g – z toho cukry 7g
Bielkoviny 10g
Soľ 1g

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!