Zeleninové čipsy - mrkvové

Od: 3,97 

Zeleninové čipsy zo slovenskej zeleniny vyrobené úplne inak, ako ste zvyknutí!

Sú síce fritované, ale iným spôsobom ako poznáte – vákuovo. Na to, aby sa z nich stali chrumkavé krehké lupienky, im tak stačí oveľa nižšia teplota. Vďaka tomu mrkva zostane bez karcinogénov z vyprážania a olej do nej neprenikne, takže sú ľahučké. Naopak, vitamíny, minerály a najmä vláknina ostanú zachované. Na jazyku zanechajú pocit čerstvej a šťavnatej zeleniny. Zeleninové čipsy sú výborné k pivu, vínu, pre návštevy aj rodinné posedenia ako naozaj zdravé chrumkanie.

 

Zrušiť výber
Pri objednávke nad 45€ máte dopravu zadarmo.

PREČO MÁME MRKVU RADI?

Mrkva sa nám spája s vitamínom A, pritom ho však priamo neobsahuje. Obsahuje beta-karotén, ktorý sa v našom tele mení na vitamín A. To prispieva k prevencii voči diabetes (typ 2), znižuje riziko oslabenia bunkových stien voči rakovine, pomáha správnemu fungovaniu srdca, podporuje tvorbu bielych krviniek, dopĺňa vitamín C, zdravú vlákninu a znižuje cholesterol.

Oslávte chuť mrkvy aj jej benefity každý deň – a špeciálne 4. apríla, ktorý je zapísaný ako Svetový deň mrkvy 🥕.

ČO JE VÁKUOVÉ FRITOVANIE?

Je to nový spôsob úpravy zeleniny a ovocia, vďaka ktorému sa zelenina stane chrumkavou pri oveľa nižšej teplote ako pri bežnom fritovaní. Vďaka tomu zostane bez karcinogénov a olej do nej neprenikne. Vákuum sa postará o úžasnú chrumkavosť a vitamíny, minerály a najmä vláknina zostanú zachované.

Vákuových fritéz existuje v Európe len niekoľko a jedna z nich je aj na Slovensku. Partička z hornej Nitry sa nápadom vákuovo fritovať inšpirovala v zahraničí a priniesli ho aj k nám. Spočiatku skúšali vákuovo fritovať všeličo, skúmali rôzne teploty, oleje či dĺžky fritovania a po dlhých mesiacoch našli víťazov: mrkvu, petržlen, cviklu a batát vo forme krehkých lupienkov. K ich krehkosti prispieva 100% olej z hroznových jadierok.

Hmotnosť

150g, 60g

Krajina pôvodu

Slovensko

Zloženie

100% mrkva vákuovo fritovaná v oleji z hroznových jadierok

Výživové údaje (na 100g)

Energia: 1726 kJ / 415 kcal
Tuky: 21g – z toho nasýtené mastné kyseliny: 2,1g
Sacharidy: 41g – z toho cukry: 38g
Vláknina: 22g
Bielkoviny: 4,6g
Soľ: 0,64g

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!