Zeleninové čipsy - batátové

Od: 4,95 

Zeleninové čipsy zo slovenskej zeleniny vyrobené úplne inak, ako ste zvyknutí!

Sú síce fritované, ale iným spôsobom ako poznáte – vákuovo. Na to, aby sa z nich stali chrumkavé krehké lupienky, im tak stačí oveľa nižšia teplota. Vďaka tomu batát zostane bez karcinogénov z vyprážania a olej do nej neprenikne, takže sú ľahučké. Naopak, vitamíny, minerály a najmä vláknina ostanú zachované. Na jazyku zanechajú pocit čerstvej a šťavnatej zeleniny. Zeleninové čipsy sú výborné k pivu, vínu, pre návštevy aj rodinné posedenia ako naozaj zdravé chrumkanie.

 

Zrušiť výber
Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

PREČO MÁME BATÁTY RADI?

Batáty sú plné betakaroténu – antioxidantu, ktorý v krvi zdvíha hladinu vitamínu A. Sú nielen obyčajnými sladkými zemiakmi, ale aj veľmi vhodnou mňamkou pre deti. Okrem toho sú bohatým zdrojom vitamínu C a draslíka, dôležitého pre krvný tlak. Pre váš metabolizmus je nemenej podstatný aj mangán či vitamín B5 a B6.

ČO JE VÁKUOVÉ FRITOVANIE?

Je to nový spôsob úpravy zeleniny a ovocia, vďaka ktorému sa zelenina stane chrumkavou pri oveľa nižšej teplote ako pri bežnom fritovaní. Vďaka tomu zostane bez karcinogénov a olej do nej neprenikne. Vákuum sa postará o úžasnú chrumkavosť a vitamíny, minerály a najmä vláknina zostanú zachované.

Vákuových fritéz existuje v Európe len niekoľko a jedna z nich je aj na Slovensku. Partička z hornej Nitry sa nápadom vákuovo fritovať inšpirovala v zahraničí a priniesli ho aj k nám. Spočiatku skúšali vákuovo fritovať všeličo, skúmali rôzne teploty, oleje či dĺžky fritovania a po dlhých mesiacoch našli víťazov: mrkvu, petržlen, cviklu a batát vo forme krehkých lupienkov. K ich krehkosti prispieva 100% olej z hroznových jadierok.

Krajina pôvodu

Slovensko

Zloženie

100% batát vákuovo fritovaný v oleji z hroznových jadierok

Výživové údaje (na 100g)

Energia: 1759 kJ / 420 kcal
Tuky: 15g – z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,5g
Sacharidy: 62g – z toho cukry: 44g
Vláknina: 13g
Bielkoviny: 3,4g
Soľ: 0,43g

Hmotnosť

150g, 60g

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!