fbpx

Mydlo Aleppo

4,50 

Tradičné ručne vyrábané univerzálne mydlo s olivovým a vavrínovým olejom.

Keďže je vhodné na telo aj vlasy, ide ideálne pre cestovateľov, ktorí chcú ušetriť miesto v batožine.

 • na tvár
 • na telo
 • na intímne partie
 • pre všetky typy pokožky
 • vhodné na každodenné používanie
 • na vlasy (pomáha pri ochoreniach vlasovej pokožky vrátane lupín)

Kúpou tohto produktu prispejete na dobrú vec: z každého predaného kúska putuje 0,20€ organizácii Člověk v tísni. Tá okrem iného podporuje ľudí žijúcich na severe Sýrie, mieste najviac zasiahnutom dlhotrvajúcim konfliktom. Človek v ohrození poskytuje ľuďom žijúcim v tejto oblasti potravinovej balíčky, poukážky na nákup jedla v miestnych obchodoch alebo pomáha sprostredkovať pracovné príležitosti. Konkrétne v Aleppe, odkiaľ mydlo pochádza, a Idlibe podporuje vzdelávanie detí – opravuje poničené triedy, dodáva školské pomôcky alebo napríklad školí učiteľov, ako riešiť psychické traumy žiakov.

 

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 45€ máš dopravu zadarmo.

Na povrchu zlatisto hnedé, vnútri svetlo až tmavo zelené, na dotyk mastné so špecifickou zemitou vôňou z čisto prírodných surovín, ktoré aleppskí mydlári vyrábajú už takmer 4 000 rokov z olivového a vavrínového oleja. Je považované za vôbec najstaršie pevné mydlo na svete, no o ctiteľov nemá núdzu ani dnes.

Olivový olej ošetruje a zvláčňuje. Vavrínový olej čistí, hojí a pomáha upokojovať problematickú pleť a kožné ochorenia (akné, ekzémy, detské zapareniny).

Suroviny aj postup výroby aleppského mydla zostávajú aj po stáročiach rovnaké. Olivový a vavrínový olej, voda a hydroxid sodný sa najskôr varia v obrovských kotloch, potom sa tmavo zelený mydlový roztok rozleje na podlahu sušiacej komory a nechá sa stuhnúť. Nasleduje ručné rezanie na úhľadné kocky a šesť až deväť mesiacov sušenia na vzduchu.

V Sýrii sa toto jemné peniace mydlo používa aj v tradičných kúpeľoch, ktorých tradíciu založili Rimania v dobe, kedy sa táto oblasť stala ich provinciou. Križiaci priniesli poznatky o výrobe aleppského mydla do Európy, kam sa čoskoro začalo vyvážať. Vo Francúzsku podľa jeho vzoru vyvinuli známe marseillské mydlo. Ale iba originálne suroviny a postup spracovania dodávajú aleppskému mydlu jeho jedinečné zvláčňujúce účinky.

Uchovávajte mydlo na suchom mieste. Ak dlho zostáva na vlhkom mieste, rozmočí sa a na povrchu vytvorí gél.

 

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my. V Tierra Verde získali medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že ich kľúčové produkty spĺňajú prísne ekologické požiadavky: Eco Garantie
 • obsahujú kvalitné suroviny, ktoré pochádzajú z obnoviteľných zdrojov (ak je to možné)
 • majú minimálnu ekologickú stopu (suroviny, energia, výroba, obaly, doprava)
 • bezpečné a šetrné voči životnému prostrediu i zdraviu spotrebiteľa
 • nenájdete v nich ropné produkty ani GMO
 • všetky rastlinné výťažky sú 100% organické
 • sú úplne biologicky rozložiteľné
 • nie sú testované na zvieratách
Tierra Verde logo
Hmotnosť

190g

Zloženie

Olea Europaea Fruit Oil, Aqua, Laurus Nobilis Leaf Oil, Sodium Hydroxide

Scroll to Top