Čierny čaj Mt. Kenya Black

Od: 3,95 

Sypaný čaj, ktorý má príbeh – voláme ho farmársky férový čaj.

Lístky na čierny čaj sú spracované precízne a rovnomerne ortodoxnou metódou v centrálnej časti Kene. Chuť aj vôňa je vyvážená a harmonická: je príjemne hutný s jemnými horko-kyselkavými tónmi. Tento čierny čaj je skvelý na pomalé ranné prebúdzanie, aj na energetické nakopnutie. Ak milujete čierny čaj v kombinácii s mliekom, tento je pre vás ideálny.

Príprava:

  • na 1l vriacej vody (100°C) použite 12g čaju
  • zlejte po 4 minútach
  • čaj je silný, nebojte sa využiť ho na viac nálevov
Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Vedeli ste, že viac ako 30% zberačov čaju v Keni má menej ako 15 rokov?

Férová pláca je otázna, rovnako ako udržateľnosť produkcie: keďže čajové kríky sa pestujú ako monokultúra, je nutné využívať množstvo pesticídov.

Prečo u nás teda nájdete čierny čaj z Kene?

Rozhodli sme sa podporiť svetlú výnimku, ktorá toto smutné pravidlo potvrdzuje. Tento sypaný čaj pochádza z najvyššie položenej záhrady v Keni (2400m.n.m.) zo sociálneho družstva , ktoré dbá na férovú deľbu zisku a sprostredkuje sociálne služby komunite. Nejde o vykorisťovanie, detskú ani vynútenú prácu. Kmene, ktoré tento čaj pestujú a zbierajú, dokonca používajú čajovníkové lány ako prirodzenú bariéru proti klčovaniu pralesa. Pokiaľ milujete kvalitný čierny čaj, nemusíte sa ho vzdávať z etických a ekologických dôvodov. Ľudia, ktorí tento čaj pestujú a zbierajú, sa oň s láskou starajú ♡ a ako sypaný čaj nám ho balia do vratných obalov cez nášho kamaráta Peťa, ktorých ich pozná osobne a poslal nám zábery priamo z miesta, kde sa tento čaj pestuje.

Na fotkách sú ľudia, ktorých rukami prechádzal pri zbere či kontrole kvality (posledná fotka). Ich príbeh, rovnako ako príbeh čaju, tak už nie je viac anonymný.

Zloženie

čierny čaj

Hmotnosť

50g, 250g

Krajina pôvodu

Keňa – Mt. Kenya, Kangaita

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!