Holiaci strojček Rytmo MINT

32,00 

Tento holiaci strojček s minimalistickým dizajnom vás určite zaujme. Jeho kužeľovitým tvar tvorí zámerne estetický kontrast s nápadnými líniami chrómovanej základne.

Má uzavretý hrebeň, ktorý zaručí dôkladné a zároveň jemné oholenie. Je preto ideálny na najjemnejšie kontúry a jasné línie na spodku fúzov.

Rúčka strojčeka je z vysoko kvalitnej živice s krásnou mint farbou.

Tip: Pre dôkladné oholenie zvoľte holenie na mokro. Vymeňte však penu na holenie za prírodné mydielko z kozieho mlieka, ktoré vytvorí bohatú penu bez agresívnych tenzidov. Pokožka tak nebude po oholení podráždená.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Tradičný holiaci strojček je ekologickou náhradou stoviek často používaných plastovo-kovových hybridov na holenie, ktoré sú nerecyklovateľné. Pochrómovaný strojček vydrží naveky a investícia doň sa vám vráti pomerne rýchlo. Menia sa totiž len kovové klasické žiletky, ktoré patria do triedeného zberu.

Tento spôsob holenia je aj hygienickejší – dizajn umožňuje jednoduché rozoberanie a čistenie a otvorená hlava strojčeka sa neupchávajú ani dlhšími chĺpkami, čím sa eliminuje tvorba mikróbov.

AKO NA HOLENIE

Ako sa správne holiť s klasickým holiacom strojčekom

Hovorí sa, že omeletu bez rozbitia vajec nespravíte. A na to, aby ste ich rozbili správne, stačí trochu cviku. Rovnako je to aj s holením.

Možno si aj vy pamätáte, ako stál váš otec v nedeľu ráno pred zrkadlom v kúpeľni so zakrvavenými útržkami toaletného papiera na tvári. Presne z tohto dôvodu sa mnohí doteraz zdráhajú vyskúšať toto zdanlivo náročné a nebezpečné umenie.

Časy sa však menia a prístup ku tradičnému holeniu tiež.

Dnes po klasickej žiletke siaha čoraz viac žien, mnohé sa však stále obávajú. Ak ale viete, ako na to, holenie žiletkou nie je ani nebezpečné, ani náročné. Naopak, je vhodné pre každého a predovšetkým – je aj ekologické. Spočítajte si, koľko odpadu ušetríte tým, že nebudete vyhadzovať jednorazové žiletky?

Tak ako na to?

holenie-postup

V prvom rade je dôležité správne namydliť tú časť tela, ktorú plánujete holiť. Mydlenie zmäkčuje chĺpky a zabezpečuje lepšie kĺzanie čepele. Mydlo alebo krém na holenie nanášajte štetkou krúživými pohybmi. Táto malá masáž by mala trvať 2,5-3 minúty. Užite si ju ♡. Preto, ak sa ráno ponáhľate, odložte si holenie na večer a urobte si z neho váš osobný relaxačný na príjemné ukončenie dňa.

holenie-postup

 

Po jemnej masáži a napenení nastavte holiaci strojček tak, aby s pokožkou zvieral cca 30° uhol. Vďaka tomu nemusíte strojčekom tlačiť.

Pokožka na brade alebo krku by mala byť napnutá, a to isté platí aj pre jemné oblasti (napr. podpazušie, línia bikín).

 

holenie-postup

Vo všeobecnosti – aj keď to znie trochu paradoxne – platí, že čím ostrejšia čepeľ, tým menšie riziko, že sa porežete. Je to preto, že ostrou čepieľkou nemusíte vôbec tlačiť a naopak – s tupou žiletkou budete mať tendenciu viac ťahať a tlačiť, a spôsobiť si tak zranenie.

Hoľte sa v smere rastu chĺpkov.

 


Autor ilustrácií: Filip Fröhlich

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M