Miesto, kde sa na svet pozeráme cez zelené okuliare

Udržateľné nákupy s deťmi
Maťa a Maťo z BEZOBALiS

Náš príbeh

Sme Martin a Martina – dvojka, ktorej cesty boli prepletené od prvého momentu, kedy sme sa spoznali. Ako to už s vyštudovanými manažérmi býva, po štúdiu sme nastúpili do jednej z nadnárodných korporácií. A to dokonca v ten istý deň. Netrvalo dlho, a z kolegov sa stali kamaráti a z kamarátov pár.

V prostredí, v akom sme pracovali my, sa však človek s našim pohľadom na svet začne väčšinou rýchlo zamýšľať nad tým, či má jeho práca vôbec zmysel. Stále viac vníma rozpor s jeho presvedčením a to, že to jednoducho potrebuje zmenu.

Súlad s našimi hodnotami je pre nás nevyhnutný k tomu, aby sme boli šťastní. Všetko sme si pekne spísali a rozhodli sa, čomu sa budeme venovať. Dali sme výpoveď a teraz je tu BEZOBALiS 🙂 V ňom sme skĺbili to, akí sme, to, čo nás baví a zmenu, ktorú chceme v spoločnosti dosiahnuť.

Naše hodnoty

Naša vízia
Spotreba naozaj iba to ho potrebného, udržateľne a so srdcom.
Martina Novotová a Martin Gajdoš BEZOBALiS

Naše poslanie

Fakt, do akej miery ľudia svojim počínaním ovplyvňujú podmienky života na Zemi, je mnohým z nás známy. Častokrát sa však môže zdať, akoby sa v snahe o udržateľnosť musel človek veľmi prispôsobovať. Lámeme si hlavu, komplikujeme si život, dokonca prinášame obete, aby sme našej planéte pomoholi aspoň trochu. V snahe nájsť kompromis medzi tým, čo je dobré pre nás a pre prírodu, nachádzame dennodenne prekážky v podobe konzumu.

My však naozaj úprimne chceme robiť svet o trochu lepším miestom pre život.

Našim poslaním  je preto podieľať sa na znižovaní množstva vyprodukovaného odpadu. A to v jednom z prvých krokov tohto začarovaného obehu vecí – pri nákupe. Chceme vám ukázať jednu z možností, ako znížiť svoju ekologickú stopu bez toho, aby ste mali pocit, že byť eko je drahé a zložité. Poskytujeme alternatívu ku konzumnému spôsobu života a radi vám ukážeme, že žiť udržateľne môže byť aj jednoduché a príjemné. Chceme viesť ľudí žiť tak, aby si s prírodou rozumeli, a pomohli pritom aj sebe. 

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M