Kozmetický včelí vosk

3,00 

Voňavý panenský včelí vosk s propolisom najvyššej kvality. Je to kozmetický včelí vosk, takže je vhodný aj na výrobu domácej kozmetiky: napríklad na výrobu mastí či prírodného balzamu na pery.

Je to čistý vosk získaný z viečok pri medobraní od včelára z Hornej Súče neďaleko Trenčína, odkiaľ pochádza aj tento fantastický med.

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Kozmetický včelí vosk a výroba balzamu

Na domáci balzam na pery potrebujete:

  • 15g včelieho panenského vosku s propolisom (1 sovička)
  • 11g kokosového oleja

Ako si vyrobiť vlastný balzam na pery?

Postup je jednoduchý, takže pokojne zapojte aj deti:

  1. vo vodnom kúpeli rozpustite vosk
  2. pridajte olej
  3. dobre premiešajte
  4. po odstavení z ohňa môžete pridať zopár kvapiek obľúbenej silice (nemusí byť)
  5. ešte tekuté naplňte do nádobiek
  6. nechajte vytuhnúť

Uvedené množstvo vystačí na 5 vysúvacích túb s hmotnosťou 5g, no plniť balzam môžete prakticky do akejkoľvek čistej nádobky. Balzam z týchto ingrediencií v uvedenom pomere je tuhší a hodí sa najmä na zimné obdobie, kedy je vhodné mať na perách odolnejšiu ochrannú vrstvu, ktorá tak rýchlo nevsiakne do pokožky.

Pri miešaní ingrediencií môžete experimentovať, použiť jojobový či olivový olej, bambucké maslo, silice pre vôňu a zvýšenie liečivých účinkov, záleží len od vašich preferencií a chuti skúšať vhodné pomery surovín.

O výrobcovi

BeeSpace

Med pre nás vyrába Tomáš z Hornej Súče pri Trenčíne. Jeho cieľom je vybudovať tzv. zážitkové komunitné včelárstvo. Znamená to, že Bee space nebude len o predaji včelích produktov. Bude poskytovať priestor pre turistov, žiakov a akýchkoľvek návštevníkov, ktorých chce vzdelávať a názorne ukazovať poctivé včelárske remeslo. Ako? Tomáš má v pláne opraviť budovu bývalej školy a zriadiť v nej medáreň, stolársku dielňu, prednáškové a komunitné priestory. V areáli chce tiež postupne od roku 2020 budovať včelársky náučný chodník spolu s ukážkovou záhradou miestnych kvitnúcich rastlín a stromov. Veríme, že už čoskoro budú mať školy a škôlky možnosť spoznať význam včelárstva a život včiel v rámci takejto zážitkovej exkurzie.
Komunitné včelárstvo BeeSpace logo
Hmotnosť

15g

Zloženie

100% včelí vosk, propolis

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!