Zľava 14%

Rúž – Adriazia

18,00 

Prírodný rúž láskavý k perám aj prírode. Krásny, hravý, príjemný, pery nevysúša a dlho vydrží.

Každý odtieň má svoj príbeh a nesie meno inšpiratívnej a výnimočnej ženy, ktorá im prepožičala svoje pery a tvár. Tento sýty tmavo vínový odtieň s jemnou malinovou vôňou je pomenovaný po Adriazii.

Okrem jednotlivých ingrediencií sa v týchto rúžoch ukrýva niečo viac. PRÍSTUP:

  • sú vyrábané na Slovensku
  • autorky úplne obišli syntetické farbivá a ich prídavky
  • dodávateľ surovín netoleruje detskú prácu a nevhodné pracovné podmienky
  • krabičkový obal je vyrobený z papiera s oficiálnym certifikátom FSC (má pôvod v overených zdrojoch, ktoré pristupujú k prírode zodpovedne)

Aj toto je ukryté v každým jednom rúži a aj tento prístup podporujete, keď si ho kúpite.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Adriazia je spontánna a otvorená – presne ako tento odtieň. Má rada dobrodružstvo, veľa cestuje, žije pre dnešok a popri starostlivosti o svojho synčeka tvorí zaujímavé výrobky technikou macramé.

O výrobcovi

Fraela

Vaše obľúbené slovenské rúže sú späť - pod novým krásnym menom Fraela. Vznikla ako zhmotnenie sna dvoch žien, ktoré sa zaľúbili do výroby prírodnej kozmetiky. Nápad vyrábať práve prírodné rúže vznikol v roku 2017 po tom, ako Marianna a Adriana už niekoľko rokov používali prírodné kozmetické produkty. Rúže formovali viac ako 9 mesiacov. Mali na ne totiž dosť vysoké požiadavky: aby pery nevysúšali, zároveň na nich vydržali počas bežného dňa a krásne voňali. Tieto rúže možno poznáte ešte pod pôvodným názvom značky, ktorý bol odvodený z anglického Pure - čistý a bol písaný foneticky - slovensky. Kĺbil v sebe počiatok rozhodnutia ísť svojou vlastnou cestou, ktoré vzniklo v Southsea, a zároveň vďaka poslovenčeniu v sebe zahŕňal element našej rodnej krajiny, kde svoj sen začali realizovať. Ako sa však komunita zákazníčok a tvárí prírodných rúžov rozrastala, dievčatá si uvedomili, že ich rúže už nie sú len o prírodných ingredienciách.  

Rúž je od minulosti symbolom silných žien. Ženy, ktoré sa ním maľovali, boli kedysi patriarchálnou spoločnosťou odsudzované. Neskôr sa rúž stal symbolom hnutia sufražetiek a svojráznych herečiek. Aďka a Majka sa preto rozhodli premenovať. Chceli, aby ich nové meno symbolizovalo silné ženy a ich práva. Pri hľadaní nového mena narazili na staroprešporský názov “frajla”. Išlo o hanlivejšie slovo, ktoré označovalo namaľovanú, prípadne vyzývavo oblečenú ženu. Dievčatá v ňom našli symbol oslobodenia sa od predsudkov. Maľujme sa ako chceme, obliekajme sa ako chceme. Nebojme sa pohľadu druhých. Buďme samé sebou, namaľované či prirodzené. Sexy oblečené či vo vreci. Slovo Frajla im zároveň evokovalo staroseverskú bohyňu plodnosti, úrody a lásky Freyu. Rozhodli sa spojiť tieto dve silné ženské slová a vytvorili svoje nové ja. Fraela.

slovenské prírodné rúže Fraela logo
Zloženie

Ricinus Communis Seed Oil (Ricínový olej)*, Helianthus Annuus Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract (Vanilkový macerát v slnečnicovom oleji), Euphorbia Cerifera Cera (Kandelilový vosk), Caprylic/Capric Triglyceride (Frakcionovaný kokosový olej), Mica, Prunus Domestica Seed Oil (Olej zo slivkových jadier)**, Copernicia Cerifera Wax (Karnaubský vosk), Punica Granatum Seed Oil (Olej zo semien granátového jablka)**, Carthamus Tinctorius Seed Oil (Svetlicový olej)*, Prunus Armeniaca Kernel Oil (Olej z marhuľových jadier)*, Prunus Persica Kernel Oil (Broskyňový olej), Tocopherol (Vitamín E), Aroma, Tin Oxide, +/- CI 77891, CI 77742, CI 77491, CI 77499, CI 77492 (minerálne pigmenty)

*BIO kvalita
** Lisovaný za studena

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M