Pančušky LIV

24,00 

Udržateľné pančušky vyrobené z textilného odpadu zo športového oblečenia vo fabrike, ktorá funguje na zelených princípoch:

 • využívané sú výlučne obnoviteľné zdroje energie
 • vodu z 50% používajú znova
 • zvyšok šetrne čistia a vracajú do prírody
 • používajú vegánske prírodné farbivá
 • a dokonca majú aj recyklačný program

V rámci neho už zrecyklovali tisíce pančúch a plánujú v tom pokračovať až kým svet nepríde do stavu, že ani jedny pančuchy neskončia na skládke. Zapojiť doň sa so svojimi zničenými silonkami môžete aj vy.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Starostlivosť

Udržateľné správanie neznamená len to, že prestaneme nakupovať. Znamená to aj, ako sa o svoje oblečenie staráme, ako ho nosíme a perieme. Ako predĺžiť život silonkám?

 1. Vyberte správnu veľkosť
 2. Pred oblečením poriadne natiahnite. Priadza sa tak pripraví na flexibilitu na našom tele. Odporúčame robiť to po každom praní.
 3. Pred obliekaním skontrolujte, či nemáte drsné nechty a ostrú bižutériu.
 4. Oblečte si len jednu nohu, nie obe naraz, nie sú to nohavice.
 5. Natiahnite silonku po koleno, to isté zopakujte s druhou nohou.
 6. Ťahajte vždy od samého spodku. Ak máte pocit, že ste pančušky dostatočne nenatiahli alebo že nie sú na oboch nohách natiahnuté rovnako, vyzlečte si ich a zopakujte celý proces s tým, že ťaháte pančušku od samého spodku čo najviac hore. Nerobte to až po tom, ako ich máte na stehnách, narušilo by to štruktúru a elasticitu.
 7. Perte, až keď je to naozaj potrebné. Ideálne ručne v studenej vode každých 5-6 nosení – aby sa zbavili odumretých buniek a mastnoty našej pokožky. Pokiaľ by ste ich chceli prať v práčke, zvoľte najjemnejší cyklus a max. 30 stupňov. Vyhýbajte sa tomu, aby ste ich prali s niečím, čo ich môže roztrhať – zips, háčiky, spinky a pod.
 8. Nepoužívajte aviváž ani sušičku.
 9. A najmä – noste s láskou ♡.

Dievčatá zo Swedish Stockings sú patrične hrdé na to, že dokážu kombinovať udržateľnosť, kvalitu a krásny dizajn. Veríme, že rovnakú hrdosť budete pociťovať pri nosení aj vy.

Recyklačný program

Vedeli ste, že každý jeden rok sa na svete vyrobia 2 miliardy pančušiek, ktoré sa použijú len jediný raz? Každoročne tak vzniká viac ako 103 000 ton nerecyklovateľného odpadu!

Aj tak obyčajná vec ako silonky má svoj príbeh, a ten začína ťažbou fosílnych palív. Pre životné prostredie to teda nie je prijateľná možnosť.

Svoje zničené silonky (akejkoľvek značky) nám preto môžete poslať alebo doniesť. My ich spolu s Nosene pošleme naspäť do fabriky. Pokiaľ nie ste z Trenčína, zbierajte silonky do krabice a pošlite ich naraz. Napríklad aj tie od sestry, mamy, kamošky. Spojením všetkých do jedného balíka znížite svoju uhlíkovú stopu.

Zloženie

76% recyklovaný polyamid, 24% elastan

Veľkosť

M, L

Farba

čierna

Vzor

sieťované

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M