Tritanová fľaša na vodu pre deti HAPPY QUOKKA 430ml

10,00 

Každý deň chutí inak!

Fľaša na vodu pre deti, ktorú si budú chcieť nosiť stále so sebou:
veselý vzor motivuje k pitnému režimu a predchádzaniu vzniku odpadu, pretože nahradí tisíce jednorazových fliaš.

Perfektný model s dvojitým otváraním umožňuje pridať ľad alebo ovocie a každý deň tak môže chutiť jedinečne. Fľaša je z kvalitného tritanu, takže pitie z nej je štýlové a bezpečné zároveň.

  • ľahká
  • odolná
  • bezpečná
  • nepreteká
  • jednoducho sa čistí
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Čo je to tritan?

Tritan je materiál, ktorý neobsahuje nebezpečné BPA a vďaka svojej odolnosti voči teplu neuvoľňuje do nápoja žiadne zdraviu škodlivé látky. Nezadržiava žiadne pachy ani chute, je ľahký, odolný proti nárazom a krištáľovo priehľadný. Môže sa plniť tekutinou  s teplotou až 90oC a je vhodný aj do umývačky riadu (až do teploty 80oC).

Neobsahuje BPA.

BPA je skratka pre Bisfenol A – chemickú látku zosyntetizovanú kondenzáciou fenolu s acetónom. Radí sa k ftalátom a používa sa vo výrobe na ovplyvňovanie pevnosti PVC plastov a obalov. BPA sa z obalu uvoľňuje do ovzdušia, potravín, či tkanív, s ktorými je v kontakte (čím vyššia teplota, tým viac – typický príklad je horúci čaj v PET fľaši). Nadmerný príjem ftalátov v organizme môže spôsobovať zdravotné problémy na hormonálnej alebo bunkovej úrovni: napr. reprodukčné problémy u mužov, zmeny vývoja plodu u tehotných žien, vznik karcinómov rôznych druhov. V rokoch 2003 – 2004 vedci z Centers for Disease Control and Prevention namerali BPA v moči takmer všetkých z 2 757 účastníkov v rôznom veku! Od roku 2011 platí zákaz takéto obaly predávať i vyrábať. Kanada bola prvou krajinou na svete, ktorá začala klasifikovať BPA ako toxickú látku. Dánsko a Francúzsko zakázali používanie BPA v dojčenských fľašiach v 2009-2010 a nasledovala Austrália a niekoľko amerických štátov.

Čo je QUOKKA?

QUOKKA je španielska firma z Madridu, ktorá spája vášeň k designu a funkčnosť. Každá jedna z fliaš QUOKKA je patentovaná a prešla si potrebnými testami, takže spĺňa štandardy v súlade s Európskymi reguláciami.

Kampaň #quokkasharewater
Spoločnosť QUOKKA spolupracuje s mimovládnou organizáciou Acción de desarollo y sostenibilidadV rámci tejto spolupráce sa QUOKKA zaviazala vybudovať v Etiópii vodné studne a prispieť tak k distribúcii pitnej vody, ktorej je v regióne nedostatok. Koncom roku 2019 bola vybudovaná prvá studňa, ďalšia je plánovaná na rok 2021.

 

 

STAROSTLIVOSŤ

Fľaša na vodu pre deti má byť nielen krásna, ale aj jednoduchá na údržbu. Ako sa o ňu správne starať?

  • neumývajte v umývačke riadu
  • pred prvým použitím fľašu dôkladne opláchnite
  • nepoužívajte v mikrovlnnej ani v horkovzdušnej rúre
  • umývajte pod teplou tečúcou vodou a dôkladne vysušte
  • z času na čas fľašu vyčistite pomocou roztoku vody a sódy bikarbóny alebo použite kefu na fľaše a ekologický čistič fliaš
Objem

430ml

Materiál

tritan

Hmotnosť

130g

Veľkosť

175 x 68,5 mm

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M