Upcyklovaný obal na notebook

Od: 21,90 

Tento obal na notebook považujeme za výrobok, ktorý je skrz na skrz DOBRÝ:

  • ochráni váš notebook
  • je vyrobený ručne v chránenej dielni
  • vyrobený je z dvoch plastových fliaš a jedného starého trička

Zakúpením tohto produktu podporíte prácu znevýhodnených ľudí, vzdelávanie na školách v oblasti eko životného štýlu a zmysluplné využitie odpadu. Alenka, Tomáš a Martin zo sobi.eco robia naozaj SOciálny BIznis ECOlogicky.

Náš tip: Môže byť použitý aj ako podsedák pri práci s notebookom, ktorý položíte na lavičku či chladnú zem.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Celosvetovo nakúpime každý jeden rok 80 miliárd kusov oblečenia za rok!

To je o 400% oblečenia viac, ako pred 20 rokmi.

Vďaka technologickému pokroku je spotreba odevov jednoduchšia a rýchlejšia než kedykoľvek predtým. Avšak mnohí z nás bojujú s tým, čo robiť s opotrebovaným oblečením, nakoľko priemerná životnosť jedného kusu oblečenia je iba okolo 3 rokov. Nechcené odevy často posunieme priateľom či rodine. Môžeme ich darovať charitám, mimovládnym organizáciám, či vrátiť predajcovi v rámci jeho programu spätného odberu. Avšak iba 0,1% takto darovaných alebo vrátených odevov podstúpi recykláciu a vyrobia sa z nich nové vlákna. Väčšina týchto odevov žiaľ končí na skládkach, ktoré znečisťujú životné prostredie. Je to veľká škoda, pretože až 95% všetkých odpadových textílií môže byť znovu recyklovaných. Módny priemysel pritom spôsobuje 10% celosvetových emisií uhlíka a často sa spája s neetickým a nehumánnym prístupom k zamestnancom vo výrobe.

O výrobcovi

sobi.eco

Za projektom sobi.eko stojí Alenka, Tomáš a Martin, ktorí sa už nechceli pozerať na to, aké množstvo oblečenia končí na skládkach. Miesto pesimizmu si však povedali, že veci vezmú do vlastných rúk a odpad začali premieňať na niečo užitočné: obaly zo 100% recyklovaných textílií. Odborne sa tomu hovorí upcycling, v sobi.eco to volajú malý zázrak. Podarilo sa im totiž prepojiť výrobu s chránenými dielňami, a tak okrem povedomia o zodpovednej výrobe a spotrebe podporujú aj sociálne a zdravotne znevýhodnených. Projekt nielen poukazuje na etickú a ekologickú výrobu, ale Slovákov aj hrdo reprezentuje za hranicami, kde získal 3 medzinárodné ocenenia! Tomu sa naozaj hovorí robiť SOciálnyBIznisEKOlogicky :)
logo sobi eco
Rozmery -
Veľkosť

10", 13", 14", 15.4"MAC, 15"XL

Hmotnosť

250g

Rozmery 10“

Vhodný pre tablety a notebooky s rozmermi do 27x 18x 0,8cm.
Vnútorné rozmery: 27,5x20cm

Rozmery 13“

Vhodný pre notebooky s rozmermi do 31,5x21x1,5 cm.
Vnútorné rozmery: 32,5 x 24 cm
Najlepšie pasuje na Apple MacBook Pro (2016+) a Asus Zenbook Flip.

Rozmery 14“

Vhodný pre notebooky s rozmermi do 35,5×23,5×1,5cm.
Vnútorné rozmery: 36,5×26,5 cm

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M