Kompostovateľné vrecia na bioodpad | 10l

2,99 

Biologicky rozložiteľné a kompostovateľné vrecia na bioodpad vyrobené na báze kukuričného škrobu bez GMO.

Sú priedušné, takže odpad sa priebežne vysušuje, čo zabraňuje hnitiu a šíreniu nechceného zápachu.

Vhodné do domáceho kompostu aj priemyselnej kompostárne. Pasujú do tohto 10-litrového praktického košíka na bio-odpad do domácností.

Nepatria do plastov!

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Bio-odpad tvorí v priemere polovicu odpadkového koša slovenskej domácnosti. Povinnosť triediť ho je pre väčšinu miest a obcí platná od 1.1.2021. Na to, aby bol systém čo najefektívnejší, je potrebné dbať na správnosť triedenia aj na to, do čoho bio-odpad vkladáme.

Tieto vrecia majú všetky potrebné certifikáty na to, aby mohli skončiť v priemyselnom, ale aj domácom komposte:

compostable certifikát OK home compost

Prečo potrebujeme vrecia na bioodpad?

Kompostovateľné vrecia na bioodpad by nemali chýbať v žiadnej kuchyni. Okrem toho, že vďaka nim je triedenie bioodpadu pohodlné, je dobré myslieť aj na to, že hnedé smetiaky na bioodpad sa musia čistiť, pretože rozkladom odpadu v nich vznikajú baktérie, huby, plesne aj nepríjemný zápach. Umývanie kontajnerov je pomerne komplikovaná aj nákladná záležitosť. Okrem toho treba myslieť aj na množstvo a typ použitých čistiacich prostriedkov a emisie áut, ktoré čistenie zabezpečujú. Do hnedých kontajnerov sa môže bioodpad hádzať aj bez vreca, na holo. Avšak tým zvyšujeme potrebu ich čistenia. Preto sú kompostovateľné vrecia na bioodpad dôležitým prvkom v cykle odpadového hospodárstva.

POZOR! Kompostovateľné vrecia niektorých značiek môžu bio-odpad znehodnotiť. Nie všetky sú totiž do kompostu vhodné. Je preto nutné dbať na to, akú smernicu vami vybraný sáčok spĺňa. S týmito vreckami si môžete byť istí, že v budú v kompostári spracované a cyklus odpadu sa tak uzavrie. Spĺňajú totiž prísnu európsku normu týkajúcu sa biologickej rozložiteľnosti a kompostovateľnosti EN 13432. Viac o tom, ako triedenie odpadu prebieha, nájdete na našom Instagrame alebo si prečítajte čo patrí do hnedého kontajnera.

POUŽITE

Udržujte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom a chladnom mieste bez prístupu priameho slnečného žiarenia pri teplote do 30°C.

Objem

10l

Počet vreciek

25ks

Rozmer vrecka

šírka 44cm x výška 39,5cm

Mohlo by sa vám páčiť

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M