Sviečky

Najpoužívanejším materiálom na výrobu sviečok je v súčasnosti stále parafín. Viete však, čo to je? Je vedľajším produktom výroby ropy. Jeho pálením sa do ovzdušia dostávajú nebezpečné toluénové a benzénové výpary, ktoré postupne ovplyvňujú zdravie – o to viac, ak sa používajú v nevetranom priestore. Je to nenápadný proces: pri pálení „ropných“ sviečok sa vylučujú mikročastice tak malé, že by sa ich tisíc vošlo len do priemeru jedného ľudského vlasu. Na naše zdravie však majú veľký vplyv, najmä z dlhodobého hľadiska. Okrem toho často výrazne voňajú vďaka syntetickým parfumom, ktorých výroba ani používanie nie sú prospešné pre prírodu ani naše zdravie.

Ekologické a zdraviu neškodé riešenie našťastie existuje a vy sa tak nemusí vzdávať atmosféry pri sviečkach: včelí a sójový vosk. Výhodou sójového vosku je aj to, že má nižšiu teplotu topenia, nečmudí a horí pomalšie, takže vám dlhšie vydrží (v priemere až o 50 % dlhšie, ako parafínové). Tie, ktoré sme pre vás vybrali sú navyše skombinované s prírodnými silcami. Stačí si vybrať vôňu, ktorá vystihuje práve vás.

Typ produktu
Filter produktov
Typ produktu
Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M