Sviečky

Najpoužívanejším materiálom na výrobu sviečok je v súčasnosti stále parafín. Viete však, čo to je? Je vedľajším produktom výroby ropy. Jeho pálením sa do ovzdušia dostávajú nebezpečné toluénové a benzénové výpary, ktoré postupne ovplyvňujú zdravie – o to viac, ak sa používajú v nevetranom priestore. Je to nenápadný proces: pri pálení „ropných“ sviečok sa vylučujú mikročastice tak malé, že by sa ich tisíc vošlo len do priemeru jedného ľudského vlasu. Na naše zdravie však majú veľký vplyv, najmä z dlhodobého hľadiska. Okrem toho často výrazne voňajú vďaka syntetickým parfumom, ktorých výroba ani používanie nie sú prospešné pre prírodu ani naše zdravie.

Ekologické a zdraviu neškodé riešenie našťastie existuje a vy sa tak nemusí vzdávať atmosféry pri sviečkach: včelí a sójový vosk. Výhodou sójového vosku je aj to, že má nižšiu teplotu topenia, nečmudí a horí pomalšie, takže vám dlhšie vydrží (v priemere až o 50 % dlhšie, ako parafínové). Tie, ktoré sme pre vás vybrali sú navyše skombinované s prírodnými silcami. Stačí si vybrať vôňu, ktorá vystihuje práve vás.

Typ produktu
Filter produktov
Typ produktu
Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!