Ľanové vrecko na chlieb

8,50 

Vymeňte stovky igelitových sáčkov za jedno ľanové vrecko.

Ľanové vrecko je ideálne na uskladnenie chlebíka a pečiva, pretože ľan je prirodzene antibakteriálny a rezistentný voči plesni a peľu. Chlieb si udržuje čerstvosť a neplesnivie ani po týždni.

Vrecko sa v hornej časti zaväzuje a má krásnu ľudovú krajku.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Vrecká pre nás šije sympatická rodina v Lučenci.

Je jedným z nositeľov značky Regionálny produkt Novohrad, ktorej cieľom je propagácia regiónu, podpora miestnych výrobcov a poskytovateľov služieb, uchovávania hodnôt a tradícií regiónu a využívania miestnych zdrojov.

V začiatkoch pri výrobe čerpali informácie najmä z vlastného skúmania, neskôr aj vďaka spätnej väzbe a rozhovorom s pekármi. Dostupné informácie o ľane a jeho výhodách si v praxi neustále overujú a testujú.

POUŽITIE A ÚDRŽBA

Ako ľanové vrecko správne použiť ?

Chlieb vo vrecku dobre zatiahnite a uložte ho na miesto, kde ho uschovávate obvykle (napr. chlebník, komora, potravinová skriňa). Nenechávajte ho voľne položený na otvorenom priestore. Skladovanie chleba v minulosti a dnes je odlišné kvôli mnohým faktorom: vlhkosť prostredia, spracovanie chleba, kvalita ingrediencií atď.

Ľan je priedušný, preto je pre správne uskladnenie dôležité zohľadniť práve aj vašu „domácu klímu“. Finta na uskladnenie si vyžaduje trochu trpezlivosti a skúmania prostredia, no potom pochopíte, že to nie je o vrecku a jeho nefunkčnosti, ale o prostredí, v ktorom je určitá klíma. Nižšia vlhkosť prostredia znižuje trvanlivosť chleba, nakoľko sa rýchlejšie vysušuje.

Ako sa o ľanové vrecko správne starať?

Pred prvým použitím ľanové vrecko operte ručne (ideálne použitím prírodných pracích prostriedkov) a následne ešte vlhké ožehlite (z rubu), prípadne pod navlhčenou handričkou.

Prírodné materiály vrátane ľanu sa niekedy „zbehnú“ , tento postup je dobrý tip ako ho vrátiť do pôvodného stavu. Vrecko perte podľa potreby, vždy ručne do maximálnej teploty 30 °C.  Postupným praním viac zmäkne a je krajšie.

 

O ĽANE

Prečo je ľanové vrecko práve z ľanu?

  • ľan je nenáročná rastlina
  • odolný voči škodcom, takže pri pestovaní nie sú potrebné pesticídy ani hnojivá
  • pri samotnej výrobe ľanovej tkaniny nie sú potrebné chemické úpravy
  • prirodzene antibakteriálny
  • 100% prírodný – vhodný pre alergikov
  • rezistentný voči plesniam
  • ako tkanina postrihaná na drobné kúsky v komposte rozložiteľná do 1 mesiaca
  • minulosťou overeným pomocníkom pri zdravom uskladnení chleba či pečiva
  • je pevný a odolný voči oderu a aj keď na dotyk je tvrdší, postupným praním sa zmäkčuje a bieli
Veľkosť

24x45cm – vhodné na chlieb do 900 g

Materiál

100% ľan

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M