Zľava 40%

Ošatka celulózová 1kg – oválna

8,90 

Ošatka na finálne kvasenie chleba z prírodného priedušného a biologicky rozložiteľného materiálu bez chemických prísad. V ošatke sa chlebík nepečie, len v ňom oddychuje, prekvasí a zväčší svoj objem.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Pred tým, ako do ošatky vložíte cesto, vysypte ju bezlepkovou múkou alebo zemiakovým škrobom.

Údržba: Ošatku po použití neumývajte a nenamáčajte – nechajte dokonale vyschnúť (napríklad vo vypnutej rúre po pečení chlebíka), prípadne očistite suchou lufou. Ošatky počas kvasenia absorbujú vlhkosť z cesta. Odporúčame preto každých 4-12 týždňov (v závislosti od intervalu používania) predchádzať prípadnej tvorbe baktérií a plesní týmto spôsobom:

  • vyčistite tvrdšou kefou
  • vložte na 45 minút do rúry rozohriatej na 130 stupňov

Upozornenie: Ak ste na ošatke našli tmavšiu škvrnu, nezľaknite sa. Je to dôkaz toho, že v nej nie sú pridané žiadne syntetické látky. Vyrobená je výhradne z prírodnej buničiny z ekologických zdrojov stlačením čerstvého dreva na otočných kamených valčekoch. Súčasťou prírodného dreva je aj lignín, ktorý pôsobí ako prírodné lepidlo. Práve to spôsobuje prípadnú prítomnosť škvŕn. Škvrny môžu byť hnedé alebo žlté – lignín totiž reaguje na slnečné svetlo a farbu sa tak počas sušenia môže zmeniť.


Fotka je ilustračná, odporúčame pozrieť rozmery v sekcii ďalšie informácie.

Zloženie

100% prírodná buničina

Hmotnosť

1kg

Rozmery

Dlžka – spodok vnútro: 22,5cm
Dĺžka – spodok zvonku: 25cm
Šírka – spodok vnútro: 7,5cm
Šírka – spodok zvonku: 10cm
Výška: 7,5cm

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M