Menštruačné nohavičky ● ◌ ◌ ◌ Modré brazilky

38,90 

Brazilky vysokého strihu s nízkou savosťou ● ◌ ◌ ◌ sú vhodné na slabé krvácanie alebo ako ako poistka. Plnohodnotne nahradia slipovú vložku.

Menštruačné nohavičky s eleganciou

Nohavičky majú voľné „pruženky“ a vďaka krajkovej časti na zadku sa pod oblečením nerysujú. Merino vlna v nich robí zázraky:

 • odrádza vlhkosť
 • hodvábne na dotyk
 • je prirodzene elastická
 • antibakteriálne účinky
 • priedušná po navlhnutí
 • zamedzuje vzniku zápachu
 • má termoregulačné schopnosti
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Vnútorná časť, ktorá je v kontakte s pokožkou, je z najjemnejšej merino vlny pre pocit sucha a antibakteriálny účinok. Vlákno merino pojme vlhkosť v miere až 30% svojho objemu, preto táto vrstva vlneného úpletu postačí pre slabé krvácanie alebo špinenie. Funkčná vložka je na prednej strane šitá do oblúka. Nepriepustná membrána na spodnej strane funkčnej vložky ochráni pred pretečením. O tom, ako fungujú, sa dočítate v záložke často kladených otázok FAQ.
„Pruženky“ nohavičiek sa po vypraní zrazia, počítajte s tým, keď skúšate nové, nevyprané nohavičky. Odporúčame riadiť sa mierami vo veľkostnej tabuľke:

TABUĽKA VEĽKOSTÍ

VEĽKOSŤ OBVOD PÁSA *    OBVOD BOKOV **
34 61 – 64 86 – 92
36 65 – 68 93 – 96
38 69 – 72 97 – 100
40 73 – 77 101 – 105
42 78 – 84 106 – 110
44 85 – 92 111 – 117

* obvod pása v najužšom mieste trupu pod rebrami ** obvod bokov v najširšom mieste panvy

STAROSTLIVOSŤ

Skôr ako začnete menštruačné nohavičky používať, vyperte ich. Je to nutné kvôli aktivácii ich savosti.

 1. Po použití vypláchnite menštruačné nohavičky v studenej vode bez mydla. Neodporúčame kozmetické mydlo ani jadrové či žlčové mydlo.
 2. V krokovej časti jemne šúchajte (nie príliš silno) a nežmýkajte, skôr jemne postláčajte. Tak vám merino zostane dlho hebké a nebudú vznikať žmolky.
 3. Vyperte hneď alebo neskôr s ostatnou bielizňou (v takom prípade nechajte najprv uschnúť naruby)
 4. Nechajte uschnúť naruby. Nesušte priamo na radiátore.

Ako menštruačné nohavičky prať:

 • v práčke s teplotou 40°C s odstreďovaním 1000 otáčok
 • dôležité je použitie tekutého pracieho prípravku (sypký prací prostriedok by mohol poškodiť membránu)
 • odporúčame tekutý ekologický prípravok vhodný na pranie vlny
 • na ochranu merina perte menštruačné nohavičky v ochrannom sáčku na jemné prádlo
 • nepoužívajte aviváž, nohavičky by stratili savosť a mohla by sa poškodiť membrána

 

 

FAQ

Budú mi nohavičky stačiť alebo potrebujem tampón, vložku či kalíšok?

Netreba. Menštruačné nohavičky majú v sebe funkčnú vložku, ktorá má skvelé savé schopnosti:schema.site.png Pomocou nepriepustnej membrány vydrží 8-12 hodín. V prípade silnej menštruácie môžete použiť menštruačný kalíšok.

Ako to funguje?

Menštruačné nohavičky majú všitú funkčnú vložku. Menštruačná krv prejde vnútorným úpletom z merino vlny. Tá má antibakteriálne účinky, je neuveriteľne príjemná k pokožke a zaisťuje pocit sucha. Vlákno merino pojme vlhkosť v miere až 30 % svojho objemu, preto táto vrstva vlneného úpletu stačí na slabé krvácanie alebo špinenie. Krv sa potom dostane do savej vrstvy z bambusu, ktorý má výrazne vyššiu savosť než bavlna. Bambus má tak isto antibakteriálne účinky, čo obmedzuje tvorbu zápachu. Pod savou vrstvou je vložená nepriepustná a zároveň priedušná membrána, ktorá ochrani oblečenie pred pretečením.

menštruačné nohavičky - savé vrstvy

 1. úplet z merino vlny
 2. savá vrstva
 3. nepriepustná membrána
 4. vonkajší materiál

Odkiaľ menštruačné nohavičky pochádzajú?

Sú ušité v českej firme Triola. Prevažná časť materiálov, vrátane merino vlny, pochádza tiež od českých výrobcov. Mebrána SAYUtech bola vyvinutá priamo pre tento produkt špičkovým odborníkom na nanotechnológie a následne bola otestovaná na českej univerzite. Vlna pochádza z austrálskych oviec chovaných „Mulesing free“. Vlákna sa spriadajú v rakúskej firme s certifikáciou bluesign®. Pletenie a farbenie úpletu sa dokončuje v českej firme s oekotex® certifikátom triedy II.

Farba

modrá

Veľkosť

36, 38, 40, 42

Vnútorné vrstvy:

1) 100% merino vlna vyrobená v Čechách (certifikát OEKO-TEX štandard 100 II. trieda), 2) 100% polyuretan vyrobený v Čechách

Vonkajšie vrstvy:

1) 80% polyamid, 20% elastán, vyrobené v Taliansku (certifikát OEKO-TEX štandard 100 II. trieda), 2) 73% polyamid, 20,5% elastán, 6,5% viskóza, vyrobené v Taliansku (certifikát OEKO-TEX štandard 100 II. trieda)

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M