Mydelnička

6,50 

Ručne robená drevená mydelnička z jaseňového dreva ošetrená včelím voskom. Ak prezliekate svoju domácnosť do udržateľnosti, bude vám výborne slúžiť a zároveň vašu eko kúpeľňu skášľovať.

Nie je na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Mydelničky pre nás vyrába Ľubo z dedinky neďaleko Bánoviec nad Bebravou. Vždy chcel popri zamestnaní robiť niečo manuálne, a tak si preskákal od maľovania bytov, cez obkladanie kúpeľní až k tomu, čo robí dnes – k práci s drevom. Lásku k drevu zdedil po dedovi aj pradedovi, objavil ju v sebe však len pred niekoľkými rokmi. Dostal sa k nej viac-menej náhodou, keď pri prerábaní vlastného domu zmenil komoru na dielňu. V nej postupne začínal s majstrovaním lavičiek zo železa a dreva, čím ďalej, tým viac ho to však ťahalo k vyrezávaniu drobných vzorov. S obdivom sledoval, ako v zahraničí domáci majstri používajú rôzne stroje, a to ho nakoplo k rozhodnutiu vyrobiť si vlastný. Stroj vyrábal dva týždne a ďalšie trvalo, kým sa dal do pohybu. Postupne sa ho naučil ovládať a používať, a dnes na ňom vytvára krásne vzory rôznych tvarov. My sme si z jeho dielničky vybrali mydlovničky, ktoré sa stali okamžite veľmi obľúbenými. Nápad prišiel vďaka sestre kolegu, ktorá si jednu vyžiadala. Od tej doby na nich vychytal snáď všetky muchy, prešiel rôznymi typmi dreva a dizajnov, až našiel ideálne riešenie v čistom a odolnom jaseňovom dreve, ktoré ošetruje včelím voskom. Ľubovu prácu si veľmi vážime, najmä, keď sám hovorí, že pravý stolár by mal mať menej ako 10 prstov!

Rozmery

11x9cm

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!