Olivové mydlo na hĺbkové čistenie pleti

5,80 

Slovenské zdravé prírodné mydlo so zeleným francúzskym ílom, aktívnym uhlím, olivovým a troškou ovčieho lanolínu. Vďaka tejto kombinácii je veľmi krémové a pokožku nevysušuje. Svojou nádhernou bylinkovou vôňou a jemnosťou vám dodá pocit luxusu, ako by ste sa natierali olivovým krémom. Vytvára hodvábne jemnú penu s malinkými bublinkami a šetrne čistí pokožku.

Toto prírodné mydlo je vhodné na umývanie celého tela vrátane tváre – na aknóznu, citlivú, suchú, ale aj normálnu pleť.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Naše tipy:

  • Ak sa chcete zbaviť nečistôt v póroch pleti, nechajte pôsobiť 1-2 minútky.
  • Uchovávajte na mydelničke s mriežkou, aby sa medzi používaniami sušilo aj zospodu. Vydrží tak dlhšie.

V tomto mydle sa prirodzeným zmydelňovaním vytvára prírodný glycerín (podporuje zadržiavanie vody v pokožke a zabraňuje jej strate) a obsahuje esenciálne oleje (antibakteriálne a protizápalové účinky)

Mydielko je vyrobené ručne tradičnou šetrnou metódou za studena v Trenčianskych Tepliciach.
Majka sa s každým jedným produktom s láskou, detailne a starostlivo vyhrala, takže každé z nich je naozaj jedinečný originál. Svojej pokožke vďaka nim dodáte potrebnú starostlivosť, no zároveň ju zbytočne nezaťažíte syntetickými látkami. Touto kozmetikou nielen pomáhate telu, ale odľahčujete životné prostredie: je totiž

  • bez umelých farbív
  • bez syntetických vôní
  • bez konzervačných látok
  • bez drsných chemikálií

Naopak – obsahuje výhradne prírodné ingrediencie ako rastlinné a esenciálne oleje, bylinky, ovocie a zelenina. Preto je ľahko odbúrateľná v prírode, nepotrebuje plastové obaly a je praktická na cestovanie.

Zaujímavosť

Logistika kozmetiky z Trenčianskych Teplíc je úplne bezodpadová – mydlá aj šampóny sú bez obalu v debničkách, ktoré vraciame. Takže ak nás navštívite osobne a mydlo si odnesiete vo vlastnom obale, nevyprodukujete absolútne žiaden odpad!

O výrobcovi

Mydlove

Za značkou Mydlove Teplice stojí Majka. K práci v oblasti prírodnej kozmetiky sa dostala prirodzene po narodení dcérky, ktorá mala problémy s pokožkou. Keďže jej nič nezaberalo, Majka sa rozhodla vyskúšať účinky mydiel z kozieho mlieka a sama si ich vyrobiť. Použila čerstvé kozie mlieko od rodiny, ktorá chová kozy a začala experimentovať. Mydlo sa podarilo a hneď ako dozrelo, aplikovala ho dcérke. Celý týždeň ju v ňom umývala, mydielko nechala pôsobiť 2 minúty a s úžasom pozorovala, ako sa pokožka lieči. Po týždni nezostalo na jej telíčku ani šupinky! (Dnes je práve toto mydielko aj certifikované ako mydlo s účinkami proti ekzému). Tento úspech Majku podnietil vo výrobe pokračovať – chcela totiž, aby mydlá boli nie len zdravé, ale aj krásny doplnok v kúpeľni. Pre zachovanie prirodzenosti získava farebnosť zo zeleniny, ovocia, korenia či bylín a vôňu použitím esenciálnych olejov. Dnes má Majka mydlá zastúpené v troch radoch pre 3 rôzne druhy pokožky:
  1. Krémové mydlá so základom z olivového oleja s kúskom ovčieho lanolínu pre suchú pokožku
  2. Mydlá z kozieho mlieka pre šupinatú, ekzematickú, aknóznu či zrelú pokožku
  3. Soľné mydlá pre mastný až zmiešaný typ pleti
Majka však nezostala len pri mydlách a experimentovala ďalej. Dnes má v svojej dielničke zastúpené okrem mydiel aj:
Mydlove logo
Zloženie

Sodium Olivate (Zmydeľ.Olivový Olej), Aqua (Voda), Glycerin, Lanolin (Čiastočne Saponifikovaný), Montmorillonite (Francúzsky Zelený íl), Charcoal (Aktívne Uhlie Kozmetic. Kvalita), Thymus Vulgaris Oil (Esenc. Olej Dúška Tymiánová) , Melaleuca Viridiflora Leaf Oil (Esenc.Olej Niaouli), Aniba Rosaeodora Wood Oil (Esenc. Olej Ružového Dreva), *Limonene, *Citronellol, *Geraniol, *Linalool (*súčasť essenc. olejov).

Hmotnosť

100g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M