Olivové kúpeľné mydlo so sírou

5,80 

Slovenské kúpeľné mydlo so sírou, olivovým olejom a troškou ovčieho lanolínu. Vďaka tejto kombinácii je veľmi krémové a pokožku nevysušuje. Síra sa prirodzene vyskytuje v horúcich liečivých prameňoch a pomáha pri liečbe seboroickej dermatitídy, atopického ekzému a psoriáze. Vďaka tomuto mydlu si môžete liečivé kúpele preniesť domov. Vytvára hodvábne jemnú penu s malinkými bublinkami a šetrne čistí pokožku.

Vhodné na umývanie celého tela vrátane tváre – na aknóznu, citlivú, detskú, mastnú, normálnu, suchú pleť.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Naše tipy:

 • Aby účinok síry v mydle lepšie zapôsobil, odporúčame nechať pôsobiť 1-2 minútky.
 • Uchovávajte na mydelničke s mriežkou, aby sa medzi používaniami sušilo aj zospodu. Vydrží tak dlhšie.

V tomto mydle sa prirodzeným zmydelňovaním vytvára prírodný glycerín (podporuje zadržiavanie vody v pokožke a zabraňuje jej strate) a obsahuje esenciálne oleje (antibakteriálne a protizápalové účinky)

Síra

 • ničí baktérie v póroch pleti, ktoré spôsobujú vyrážky
 • zabraňuje zhromažďovaniu olejov v póroch pleti
 • spôsobuje mierne uvoľňovanie vrchných vrstiev kože, čím pomáha odstrániť odumreté bunky kože, ktoré môžu prispieť k upchatiu pórov, akné či šedej pokožke

Esenciálny olej Francúzskej levandule má antibakteriálne a protizápalové účinky.

Toto prírodné mydlo je vyrobené ručne tradičnou šetrnou metódou za studena v Trenčianskych Tepliciach.
Majka sa s každým jedným produktom s láskou, detailne a starostlivo vyhrala, takže každé z nich je naozaj jedinečný originál. Svojej pokožke vďaka nim dodáte potrebnú starostlivosť, no zároveň ju zbytočne nezaťažíte syntetickými látkami. Touto kozmetikou nielen pomáhate telu, ale odľahčujete životné prostredie: je totiž

 • bez umelých farbív
 • bez syntetických vôní
 • bez konzervačných látok
 • bez drsných chemikálií

Naopak – obsahuje výhradne prírodné ingrediencie ako rastlinné a esenciálne oleje, bylinky, ovocie a zelenina. Preto je ľahko odbúrateľná v prírode, nepotrebuje plastové obaly a je praktická na cestovanie.

Zaujímavosť

Logistika kozmetiky z Trenčianskych Teplíc je úplne bezodpadová – mydlá aj šampóny sú bez obalu v debničkách, ktoré vraciame. Takže ak nás navštívite osobne a mydlo si odnesiete vo vlastnom obale, nevyprodukujete absolútne žiaden odpad!

O výrobcovi

Mydlove

Za značkou Mydlove Teplice stojí Majka. K práci v oblasti prírodnej kozmetiky sa dostala prirodzene po narodení dcérky, ktorá mala problémy s pokožkou. Keďže jej nič nezaberalo, Majka sa rozhodla vyskúšať účinky mydiel z kozieho mlieka a sama si ich vyrobiť. Použila čerstvé kozie mlieko od rodiny, ktorá chová kozy a začala experimentovať. Mydlo sa podarilo a hneď ako dozrelo, aplikovala ho dcérke. Celý týždeň ju v ňom umývala, mydielko nechala pôsobiť 2 minúty a s úžasom pozorovala, ako sa pokožka lieči. Po týždni nezostalo na jej telíčku ani šupinky! (Dnes je práve toto mydielko aj certifikované ako mydlo s účinkami proti ekzému). Tento úspech Majku podnietil vo výrobe pokračovať – chcela totiž, aby mydlá boli nie len zdravé, ale aj krásny doplnok v kúpeľni. Pre zachovanie prirodzenosti získava farebnosť zo zeleniny, ovocia, korenia či bylín a vôňu použitím esenciálnych olejov. Dnes má Majka mydlá zastúpené v troch radoch pre 3 rôzne druhy pokožky:
 1. Krémové mydlá so základom z olivového oleja s kúskom ovčieho lanolínu pre suchú pokožku
 2. Mydlá z kozieho mlieka pre šupinatú, ekzematickú, aknóznu či zrelú pokožku
 3. Soľné mydlá pre mastný až zmiešaný typ pleti
Majka však nezostala len pri mydlách a experimentovala ďalej. Dnes má v svojej dielničke zastúpené okrem mydiel aj:
Mydlove logo
Zloženie

Sodium Olivate (zmydeľ. Olivový Olej), Aqua (Voda), Glycerin, Lanolin (Čiastočne Saponifikovaný), Sulfur (Síra Farmaceutickej Kvality), Lavandula Hybrida Abrial Herb Oil (Esenc. Olej Francúzskej Levandule), Zinc Oxide (Zinok), *Limonene, *Linalool (*prirodzená súčasť esenciálnych olejov)

Hmotnosť

100g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M