Soľné jemné mydlo s kávou

5,80 

Slovenské prírodné zdravé mydielko s morskou soľou a kávou nahrádza efekt kúpania sa v mori. Je vyrobené zo silného kávového výluhu a keďže je bez kávových zrniek, je jemnejšou alternatívou kávového pílingového mydla.

Pokožku

  • vyhladí
  • zjemní
  • reminalizuje
  • hĺbkovo prečistí

Vhodné na aknóznu, mastnú, ale aj normálnu pleť. Má nádhernú korenistú zemitú vôňu.

Vďaka soli vydrží toto mydielko najdlhšie. Preto je vhodné na tvár, celé telo a aj na umývanie rúk pre celú rodinu.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Morská soľ

  • bojuje s mazom
  • dezinfikuje póry
  • zabraňuje nahromadeniu mazu v póroch pokožky

Zázvor, škorica, klinček a kofeín podporujú cirkuláciu krvi v pokožke, stimulujú a zahrievajú ju.

Soľné mydlá najdlhšie vydržia. Zo všetkých prírodných mydiel sú preto najvhodnejšie aj na umývanie rúk pre celú rodinu.

Prírodné mydlo je vyrobené ručne tradičnou šetrnou metódou za studena v Trenčianskych Tepliciach.
Majka sa s každým jedným produktom s láskou, detailne a starostlivo vyhrala, takže každé z nich je naozaj jedinečný originál. Svojej pokožke vďaka nim dodáte potrebnú starostlivosť, no zároveň ju zbytočne nezaťažíte syntetickými látkami. Touto kozmetikou nielen pomáhate telu, ale odľahčujete životné prostredie: kozmetika totiž bez umelých farbív, vôní, konzervačných látok a drsných chemikálií. Naopak – obsahuje výhradne prírodné ingrediencie ako rastlinné a esenciálne oleje, bylinky, ovocie a zelenina. Preto je ľahko odbúrateľná v prírode, nepotrebuje plastové obaly a je praktická na cestovanie.

 

Zaujímavosť

Logistika kozmetiky z Trenčianskych Teplíc je úplne bezodpadová – mydlá aj šampóny sú bez obalu v debničkách, ktoré vraciame. Takže ak nás navštívite osobne a mydlo si odnesiete vo vlastnom obale, nevyprodukujete absolútne žiaden odpad!

O výrobcovi

Mydlove

Za značkou Mydlove Teplice stojí Majka. K práci v oblasti prírodnej kozmetiky sa dostala prirodzene po narodení dcérky, ktorá mala problémy s pokožkou. Keďže jej nič nezaberalo, Majka sa rozhodla vyskúšať účinky mydiel z kozieho mlieka a sama si ich vyrobiť. Použila čerstvé kozie mlieko od rodiny, ktorá chová kozy a začala experimentovať. Mydlo sa podarilo a hneď ako dozrelo, aplikovala ho dcérke. Celý týždeň ju v ňom umývala, mydielko nechala pôsobiť 2 minúty a s úžasom pozorovala, ako sa pokožka lieči. Po týždni nezostalo na jej telíčku ani šupinky! (Dnes je práve toto mydielko aj certifikované ako mydlo s účinkami proti ekzému). Tento úspech Majku podnietil vo výrobe pokračovať – chcela totiž, aby mydlá boli nie len zdravé, ale aj krásny doplnok v kúpeľni. Pre zachovanie prirodzenosti získava farebnosť zo zeleniny, ovocia, korenia či bylín a vôňu použitím esenciálnych olejov. Dnes má Majka mydlá zastúpené v troch radoch pre 3 rôzne druhy pokožky:
  1. Krémové mydlá so základom z olivového oleja s kúskom ovčieho lanolínu pre suchú pokožku
  2. Mydlá z kozieho mlieka pre šupinatú, ekzematickú, aknóznu či zrelú pokožku
  3. Soľné mydlá pre mastný až zmiešaný typ pleti
Majka však nezostala len pri mydlách a experimentovala ďalej. Dnes má v svojej dielničke zastúpené okrem mydiel aj:
Mydlove logo
Zloženie

Sodium Cocoate (zmydeľ. kokosový olej), Sodium Shea Buterate (zmydeľ. bambucké maslo), Sodium Olivate (zmydeľ. olivový olej), Sodium Sunflowerseedate (zmydeľ.slnečnicový olej), Sodium Castorate (zlydeľ. ricinový olej), Aqua (voda), Glycerin, Sodium Chloride (morská soľ), Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil (Olej z listu cejlónskej škorice), Zingiber Officinale Root Oil (olej z koreňa zázvoru), Eugenia Caryophyllus Leaf Oil (Klinčekový olej), Coffea Arabica Seed Powder (Káva), Cinnamomum Zeylanicum Bark Powder (Škorica), Theobroma Cacao Seed Extract (Kakao) * Linalool, *Eugenol, *Benzyl Benzoate,*Citral, *Geraniol, *Limonene (*prirodzená súčasť esenciálnych olejov)

Hmotnosť

100g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M