Gél do umývačky riadu

7,95 

Nový gél do umývačky riadu so zdokonaleným umývacím výkonom a zároveň maximálne šetrným zložením. Vhodný na umývanie riadu v umývačke a pre všetky typy domácich umývačiek.

 • odstraňuje zaschnuté zvyšky jedla
 • účinne odstraňuje nečistoty
 • výborne odmasťuje
 • teplota umývania už od 40°C
 • prírodné zloženie na rastlinnej báze bez akýchkoľvek živočíšnych zložiek
 • bez syntetických parfumov
Gél je prírodný, nedráždivý a šetrný k prírodnému prostrediu, v prírode sa ľahko odbúrava. Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.
Eco Garantie
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Prírodný gél do umývačky riadu jemne vonia vďaka pridanej BIO pomarančovej silici. Získava sa lisovaním z oplodia zrelých sicílskych pomarančov a prirodzene odmasťuje a neutralizuje nežiadúce pachy.

Tip od nás: Pre dokonalý výsledok umývania s týmto gélom je vhodné poznať hodnotu tvrdosti vašej vody. Na základe toho budete vedieť nastaviť program na umývačke riadu konkrétneho výrobcu a určiť si množstvo regeneračnej soli. Tá je súčasťou troch krokov pre dokonalý efekt:
 
 1. UMÝVANIE s gélom do umývačky riadu
 2. LESK s leštidlom
 3. STAROSTLIVOSŤ s regeneračnou soľou

Gél do umývačky riadu z mydlových orechov s BIO pomarančovou silicou banner

Tento gél je preto skvelým riešením pre tých, ktorým na zložení umývacích prostriedkov záleží: 98 % zložiek totiž pochádza z prírody. Účinná receptúra je založená na extrakte z mydlových orechov, ktoré obsahujú saponín – 100 % prírodný tenzid, ktorý na seba ľahko viaže nečistoty. K tomu je pridaný úplne nový tenzid alkylpolyglukozid, ktorý sa vyrába zo škrobu a olejov.

Gél po novom obsahuje chelačné činidlo, ktoré pomáha zmäkčiť vodu a odstrániť nežiadúce zlúčeniny. Táto látka je 85 % prírodného pôvodu a je ďalej chemicky upravená, aby bola čo najviac účinná. Vďaka tomu dokáže okrem iónov Ca2+ a Mg2+ (hlavné zlúčeniny spôsobujúce tvrdosť vody) odstrániť aj ióny Cu2+, Fe2+, Fe3+, Mn2+ a Zn2+. Tieto ióny znehodnocujú vzhľad, chuť, pach a farbu vody (železo farbí do hrdzava, mangán do hneda až na čierno). Použité chelačné činidlo je úplne odbúrateľné a nahrádza menej účinné činidlo EDDS.

POUŽITIE

Ako sa prírodný gél do umývačky riadu používa?

Do zásobníka umývačky nalejte 25 ml prípravku (asi 3/4 uzáveru fľaše). Pri silne znečistenom riade dávkujte celý uzáver fľaše a pridajte lyžicu odstraňovača vodného kameňa – kyseliny citrónovej, ktorá zbaví umývačku vodného kameňa. Účinky gélu zosilní aj Bika – jedlá sóda, ktorá zbaví umývačku aj prípadného zápachu.

Akú teplotu vody nastaviť?

Ak používate prostriedky do umývačky, ktoré neobsahujú enzýmy (ako tento), nastavte teplotu aspoň na 40 °C. Platí tu to isté, čo pri eko praní: ekologický vplyv zvýšenia teploty v porovnaní s  vplyvom používania syntetických a toxických prostriedkov považujeme za výrazne prijateľnejší. Finančné náklady na zvýšenie teploty sú preskúmané pri práčke, kde zvýšenie teploty o 10°C znamená pri jednom praní náklady vyššie o 3 centy.

Ako správne udržiavať umývačku riadu?

Ak prechádzate od konvenčných čistiacich prostriedkov do umývačky na eko prostriedky, začnite vyčistením umývačky. Oplach dopĺňajte do zásobníka a nezabudnite aj na soľ.

Čo robiť, ak mám na riade biely povlak?

Povlak spôsobujú usadené minerály z vody. Je vhodné používať leštidlo do umývačky riadu, pravidelne dopĺňať regeneračnú soľ do umývačky riadu a čistiť filter aj celú umývačku. Pokiaľ na riade biely povlak aj napriek tomu zostáva, znamená to, že voda je príliš tvrdá a zvyšky vápnika a horčíka sa usadzujú na riade a vnútorných častiach umývačky. V tom prípade je nevyhnutné správne nastaviť hodnotu tvrdosti vody na spotrebiči.

Na zistenie hodnoty tvrdosti vody a následné presné nastavenie umývačky (podľa tabuľky tvrdosti vody v návode k umývačke) môžete použiť testovací pásik na určenie tvrdosti vody alebo vám pomôže miestna vodáreň či poskytovateľ vody.

Možno však postačí dávkovať menej leštidla. Nastavenie dávkovania leštidla sa líši v závislosti od umývačky. Pri niektorých značkách je nutné postupovať podľa návodu k umývačke, ktoré tlačidlá a v akom poradí stláčať, pretože intuitívne sa na to prísť takmer nedá.

Ako sa o umývačku riadu starať?

Pre optimálny výsledok ekologického používania umývačky riadu je potrebné pravidelne umývačku čistiť. Frekvenciu si odvodíte podľa toho, ako často umývačku používate, akú máte tvrdú vodu (zistíte testovacím pásikom) a aký špinavý riad do nej dávate. Odporúčame umývačku čistiť min. 1x mesačne, inde to však môže byť aj 1x za týždeň. Postup:

 1. Čistite filter umývačky, ktorý po vybratí utrite suchou papierovou utierkou.
 2. Raz za čas ho prepláchnite v kúpeli z horúcej vody s rozpusteným práškom PUER.
 3. Veľký vplyv na kvalitu umývania má čistota ramien. Raz za čas ich vymontujte a prepláchnite pod tlakom vody (odmontujte sprchovú hlavicu a do otvoru ramena pustite prúd vody v sprche). Ak ramená nečistíte pravidelne, možno sa budete diviť, čo všetko sa v nich nachádza a znemožňuje prietok vody.
 4. Na celkové čistenie umývačky použite bieliaci prášok PUER, spolu s odstraňovačom vodného kameňa: stačí po lyžici z každého nasypať na dno a umývačku bez riadu zapnúť na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

1l

Krajina pôvodu

Česko

Zloženie

< 15 % extrakt z mydlových orechov, chelačné činidlo (GLDA), citrónan sodný, hydrogénuhličitan sodný (jedlá sóda), uhličitan sodný (pracia sóda), glycerol, xantánová guma, < 5 % neiónové povrchovo aktívne látky, prírodná pomarančová silica v biokvalite (Citrus sinensis), d-limonene.
Obsahuje: d-limonen. Môže vyvolať alergickú reakciu.
Suroviny sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Nie sú testované na zvieratách, neobsahujú ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M