Regeneračná soľ do umývačky riadu

4,80 

Hrubozrnná regeneračná soľ do umývačky riadu na údržbu iónového výmenníka (zmäkčovacieho zariadenia) umývačiek riadu. V zásobníku sa rozpúšťa dlhšie, takže sa nemíňa tak rýchlo ako soľ jemná.

Čistý 100 % chlorid sodný, bez prímesi jódu, fluóru a protihrudkujúcich látok pridávaných do bežnej kuchynskej soli, zaisťuje prítomnosť sodíka, ktorý pomáha jednoduchej regenerácii iónového výmenníka.

Prečo používať soľ do umývačky riadu?

 • zamedzuje tvorbe usadenín na riade a skle
 • do všetkých typov domácich umývačiek
 • zabraňuje tvorbe vodného kameňa
 • zvyšuje umývaciu schopnosť
 • stará sa o umývačku

Dopĺňate do zásobníka na soľ po rozsvietení kontrolky (znamená nedostatok soli). Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Eco Garantie
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Iónový výmenník (zmäkčovacie zariadenie)
Funguje na princípe iónovej výmeny a je dôležitou súčasťou každej umývačky. Vo vode rozpustený vápnik (príčina vodného kameňa) nahrádza sodíkom. Umývačka potrebuje na správne umytie mäkkú vodu so zníženým obsahom vápnika a horčíka. Pokiaľ je voda tvrdá, zvyšky týchto prvkov sa usadzujú na riade a vnútorných častiach umývačky. Najčastejšie používaná voda z vodovodného radu má obvykle tvrdosť vyššiu ako 7° dH (1,2 mmol/l) a je potrebné ju zmäkčovať. Na zmäkčenie vody slúži práve regeneračná soľ do umývačky riadu. Tip od nás: Pre dokonalý výsledok umývania s týmto gélom je vhodné poznať hodnotu tvrdosti vašej vody. Na základe toho budete vedieť nastaviť program na umývačke riadu konkrétneho výrobcu a určiť si množstvo regeneračnej soli. Tá je súčasťou troch krokov pre dokonalý efekt:
 1. UMÝVANIE s gélom do umývačky riadu
 2. LESK s leštidlom
 3. STAROSTLIVOSŤ s regeneračnou soľou

Gél do umývačky riadu z mydlových orechov s BIO pomarančovou silicou banner

ÚDRŽBA UMÝVAČKY

Pre optimálny výsledok ekologického používania umývačky riadu je potrebné tento spotrebič pravidelne čistiť. Frekvenciu čistenia odvodíte podľa toho, ako často umývačku používate, ako tvrdú máte vodu a ako znečistený riad v umývačke najčastejšie umývate. Podľa toho umývačku čistite – môže to byť 1x mesačne alebo aj 1x za týždeň.Nezabudnite čistiť aj filter umývačky:

 • Vyberte ho z prístroja
 • Utrite suchou utierkou (prípadne prepláchnite v horúcom vodnom roztoku s rozpusteným prostriedkom PUER).

Veľký vplyv na kvalitu umytia má čistota ramien umývačky:

 • Raz za čas ich vyberte a prepláchnite vodou pod tlakom.
 • V kúpeľni odskrutkujte sprchovú hlavicu a do otvoru ramien pustite silný prúd vody (budete sa diviť, čo všetko sa v nich nachádza, znemožňuje prietok vody a bráni naozaj kvalitnému umytiu).

Celkové vyčistenie umývačky:

 • Použite PUER a odstraňovač vodného kameňa.
 • Nasypte polievkovú lyžicu každého prostriedku na dno umývačky.
 • Bez riadu ju zapnite na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

Ak prechádzam z konvenčných prostriedkov do umývačky na ekologické prostriedky, ako to mám riešiť?
Najprv sa pochváľte! Robíte vynikajúci krok pre seba aj pre našu planétu. Začnite vyčistením umývačky. Nezabudnite do zásobníka doplniť leštidlo do umývačky riadu a skontrolovať, či sa vo vašej umývačke neminula regeneračná soľ do umývačky riadu.

Ak vám zostal na riade biely povlak:
Povlak je spôsobený usadenými minerálmi z vody. Je nutné používať leštidlo/oplach, pravidelne dopĺňať soľ a čistiť filter aj celú umývačku. Ak biely povlak zostáva, skúste dávkovať menej leštidla. Nastavenie dávkovania leštidla sa líši v závislosti od umývačky. U niektorých značiek je nutné postupovať podľa návodu k umývačke, ktoré tlačidlá a v akom poradí stláčať, pretože intuitívne sa na to prísť takmer nedá.

Akú zvoliť teplotu vody?
Ak používate prostriedky bez enzýmov, ako sú tie naše, nastavujte vyššie teploty. Podobe ako pri eko praní v práčke, ekologický dopad zvýšenia teploty oproti vplyvu použitia syntetických a toxických prostriedkov je výrazne prijateľnejšie. Finančné náklady na zvýšenie teploty máme preskúmané u práčky, kde zvýšenie teploty o 10°C znamená náklad vyšší o cca 3 centy.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Krajina pôvodu

Česko

Hmotnosť

2kg

Zloženie

100 % hrubozrnná soľ
Suroviny sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Nie sú testované na zvieratách, neobsahujú ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M