Leštidlo do umývačky riadu

5,95 

Leštidlo do umývačky riadu slúži na záverečnú fázu umývania v umývačke. Kyselina citrónová, lieh a rastlinný tenzid pomáhajú rozpúšťať minerálne usadeniny z vody na riade. Vďaka svojmu jednoduchému zloženiu bez syntetických parfumov a rozjasňovačov umožní vašim jedlám aj nápojom chutiť úplne prirodzene.

 • urýchľuje schnutie riadu
 • dodáva riadu prirodzený lesk
 • neovplyvňuje chuť jedál ani nápojov
 • rozpúšťa usadené minerály vyzrážané z vody
 • vhodné do všetkých typov domácich umývačiek
 • riad zanecháva perfektne lesklý bez šmúh a kvapiek

Leštidlo do umývačky riadu dopĺňajte pri rozsvietení kontrolky podľa návodu výrobcu umývačky. Samotné dávkovanie vykoná vaša umývačka pri každom umývacom procese.

Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Eco Garantie
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Toto ekologické leštidlo do umývačky riadu je ideálnym riešením, ak:

Chcete mať riad lesklý a bez šmúh, zaschnutých kvapiek a rýchlo suchý: leštidlo je vysoko efektívne a prináša vynikajúci výsledok umytia. Rýchlo, ľahko a šetrne.

Je pre vás prírodné zloženie prioritou: 100 % zložiek leštidla pochádzajú z prírody. Účinná receptúra sa opiera o tri zložky: denaturovaný lieh, kyselinu citrónovú a čisto prírodný tenzid.

Hľadáte vegánske prostriedky: Leštidlo je na čisto rastlinnej báze a neobsahuje žiadne živočíšne zložky.

Dávate prednosť prostriedkom bez syntetických parfumov: Leštidlo jednoducho neobsahuje žiadne parfumy.

Chcete sa o svoju domácnosť starať udržateľným spôsobom: toto leštidlo do umývačky riadu sa v prírode ľahko odbúrava. Nezostávajú po ňom nežiadúce zvyšky náročné pre životné prostredie. Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Tip od nás: Pokiaľ zostávajú na riade zaschnuté kvapky vody, zvýšte dávkovanie leštidla. Pokiaľ zostávajú na riadne lepivé šmuhy, dávkovanie leštidla naopak znížte.

 1. UMÝVANIE s gélom do umývačky riadu
 2. LESK s leštidlom
 3. STAROSTLIVOSŤ s regeneračnou soľou

Gél do umývačky riadu z mydlových orechov s BIO pomarančovou silicou banner

Varovanie: Horľavá kvapalina a pary. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je nutná lekárska pomoc, majte pri sebe obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia. Po manipulácii si dôkladne umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Ak podráždenie očí pretrváva: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie. V prípade požiaru: Na uhasenie použite práškový hasiaci prístroj/piesok/oxid uhličitý. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v chlade. Odstráňte obsah/obal odovzdaním oprávnenej osobe na nakladanie s odpadmi alebo vrátením dodávateľovi.

ÚDRŽBA UMÝVAČKY

Pre optimálny výsledok ekologického používania umývačky riadu je potrebné tento spotrebič pravidelne čistiť. Frekvenciu čistenia odvodíte podľa toho, ako často umývačku používate, ako tvrdú máte vodu a ako znečistený riad v umývačke najčastejšie umývate. Podľa toho umývačku čistite – môže to byť 1x mesačne alebo aj 1x za týždeň.Nezabudnite čistiť aj filter umývačky:

 • Vyberte ho z prístroja
 • Utrite suchou utierkou (prípadne prepláchnite v horúcom vodnom roztoku s rozpusteným prostriedkom PUER).

Veľký vplyv na kvalitu umytia má čistota ramien umývačky:

 • Raz za čas ich vyberte a prepláchnite vodou pod tlakom.
 • V kúpeľni odskrutkujte sprchovú hlavicu a do otvoru ramien pustite silný prúd vody (budete sa diviť, čo všetko sa v nich nachádza, znemožňuje prietok vody a bráni naozaj kvalitnému umytiu).

Celkové vyčistenie umývačky:

 • Použite PUER a odstraňovač vodného kameňa.
 • Nasypte polievkovú lyžicu každého prostriedku na dno umývačky.
 • Bez riadu ju zapnite na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

Ak prechádzam z konvenčných prostriedkov do umývačky na ekologické prostriedky, ako to mám riešiť?
Najprv sa pochváľte! Robíte vynikajúci krok pre seba aj pre našu planétu. Začnite vyčistením umývačky. Nezabudnite do zásobníka doplniť leštidlo do umývačky riadu a skontrolovať, či sa vo vašej umývačke neminula regeneračná soľ do umývačky riadu.

Ak vám zostal na riade biely povlak:
Povlak je spôsobený usadenými minerálmi z vody. Je nutné používať leštidlo/oplach, pravidelne dopĺňať soľ a čistiť filter aj celú umývačku. Ak biely povlak zostáva, skúste dávkovať menej leštidla. Nastavenie dávkovania leštidla sa líši v závislosti od umývačky. U niektorých značiek je nutné postupovať podľa návodu k umývačke, ktoré tlačidlá a v akom poradí stláčať, pretože intuitívne sa na to prísť takmer nedá.

Akú zvoliť teplotu vody?
Ak používate prostriedky bez enzýmov, ako sú tie naše, nastavujte vyššie teploty. Podobe ako pri eko praní v práčke, ekologický dopad zvýšenia teploty oproti vplyvu použitia syntetických a toxických prostriedkov je výrazne prijateľnejšie. Finančné náklady na zvýšenie teploty máme preskúmané u práčky, kde zvýšenie teploty o 10°C znamená náklad vyšší o cca 3 centy.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Krajina pôvodu

Česko

Objem

750 ml

Zloženie

15-30 % denaturovaný lieh, 5-15 % kyselina citrónová, 5-15 % neiónové povrchovo aktívne látky.
Suroviny sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Nie sú testované na zvieratách, neobsahujú ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M