Čaj

V domnení, že pitím čaju robíme niečo pre svoje zdravie, dostávame častokrát do tela aj to, čo by sme nechceli. Ak si zalievate naporcovaný čaj vo vrecúšku, je pravdepodobné, že okrem vysušených lístkov a byliniek si tak pripravujete aj dávku nanoplastov (ktoré sa z vrecúšok uvoľnia vďaka horúcej vode), drobný prašný odpad, ktorý vzniká pri spracovaní čaju, fluoridy a iné látky. Pritom stačí porcovaný čaj vymeniť za jeho sypanú alternatívu a máte po probléme – nemusíte riešiť, z čoho je vrecko zložené a vylúhovaný čaj jednoducho hodíte do kompostu. Stačí vám sitko, ktoré používate doslova donekonečna. 

Uprednostnite kvalitné sypané čaje a dajte čajovým lístkom šancu krásne sa vo vode rozvinúť a vyniknúť vôňou aj chuťou. Každý z nich so sebou nesie svoj vlastný príbeh. Okrem toho, že sú zdravšie, sú dokonale bezopadové: čajové vrecúška, šnúrka, kovová spinka, etiketka to všetko je predsa len zbytočne vytvorený budúci odpad.

Typ produktu
Vybrať výrobcu
Filter produktov
Typ produktu
Vybrať výrobcu
Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!