Upcyklovaný obal na fľašu

9,90 

Aj obal môže byť eko! Tento považujeme za výrobok, ktorý je skrz na skrz DOBRÝ:

  • obal udržuje teplotu nápoja, preto v ňom môžete prenášať aj kávu či čaj
  • obal je vyrobený je z jednej plastovej fľaše a štvrtiny starého trička
  • je vyrobený ručne v chránenej dielni
  • ochráni vašu fľašu vodu/víno

Zakúpením tohto produktu podporíte prácu znevýhodnených ľudí, vzdelávanie na školách v oblasti eko životného štýlu a zmysluplné využitie odpadu. Alenka, Tomáš a Martin zo sobi.eco robia naozaj SOciálny BIznis ECOlogicky.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Celosvetovo nakúpime každý jeden rok 80 miliárd kusov oblečenia za rok!

To je o 400% oblečenia viac, ako pred 20 rokmi.

Vďaka technologickému pokroku je spotreba odevov jednoduchšia a rýchlejšia než kedykoľvek predtým. Avšak mnohí z nás bojujú s tým, čo robiť s opotrebovaným oblečením, nakoľko priemerná životnosť jedného kusu oblečenia je iba okolo 3 rokov. Nechcené odevy často posunieme priateľom či rodine. Môžeme ich darovať charitám, mimovládnym organizáciám, či vrátiť predajcovi v rámci jeho programu spätného odberu. Avšak iba 0,1% takto darovaných alebo vrátených odevov podstúpi recykláciu a vyrobia sa z nich nové vlákna. Väčšina týchto odevov žiaľ končí na skládkach, ktoré znečisťujú životné prostredie. Je to veľká škoda, pretože až 95% všetkých odpadových textílií môže byť znovu recyklovaných. Módny priemysel pritom spôsobuje 10% celosvetových emisií uhlíka a často sa spája s neetickým a nehumánnym prístupom k zamestnancom vo výrobe.

O výrobcovi

sobi.eco

Za projektom sobi.eko stojí Alenka, Tomáš a Martin, ktorí sa už nechceli pozerať na to, aké množstvo oblečenia končí na skládkach. Miesto pesimizmu si však povedali, že veci vezmú do vlastných rúk a odpad začali premieňať na niečo užitočné: obaly zo 100% recyklovaných textílií. Odborne sa tomu hovorí upcycling, v sobi.eco to volajú malý zázrak. Podarilo sa im totiž prepojiť výrobu s chránenými dielňami, a tak okrem povedomia o zodpovednej výrobe a spotrebe podporujú aj sociálne a zdravotne znevýhodnených. Projekt nielen poukazuje na etickú a ekologickú výrobu, ale Slovákov aj hrdo reprezentuje za hranicami, kde získal 3 medzinárodné ocenenia! Tomu sa naozaj hovorí robiť SOciálnyBIznisEKOlogicky :)
logo sobi eco
Hmotnosť

70g

Rozmery

30 × 25 × 2 cm

Rozmer fľaše

Obal je určený pre fľaše s priemerom 6 – 7,5 cm.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M