Cesta za hranice

14,50 

Aké to môže byť, opustiť všetko a odcestovať ďaleko, kde je všetko také neznáme a zvláštne? Jedna matka a jej dve deti sa na takú cestu vydajú: cestu plnú strachu z neznámeho, ale tiež obrovskej nádeje.

Knižka vedie cez krásne ilustrácie deti príbehom ich detskými očami: jednoducho, citlivo – a predsa veľmi silne. Krásna kniha s ťažkou tematikou spracovaná tak, aby deti mali možnosť pochopiť a vnímať tému odchodu z domoviny.

Získala cenu Ezra Jack Keats Book Award roku 2017. Odporúča:

Brand Activist Resources - Amnesty International Australia

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Táto detská kniha je príbehom rôznych putovaní. Začala rozprávaním dvoch dievčat z utečeneckého centra v Taliansku. Po stretnutí s nimi si autorka Francesca Sanna uvedomila silu ich príbehu. Začala zbierať rozhovory o migrácií ľudí z rôznych krajín, pretože o utečencoch a migrantoch sa síce hovorí veľa, ale len veľmi málo o ich osobných príbehoch a ceste, ktorú museli prejsť.

Knižku sme sa rozhodli zaradiť do našej ponuky z troch dôvodov:

  1. Považujeme za dôležité komunikovať s deťmi aj citlivé témy a budovať v nich prostredníctvom príbehu empatiu s osudmi iných.
  2. Jedným z dôsledkov klimatickej krízy budú čoraz častejšie vlny klimatických utečencov, ktorí o svoj domov prišli v dôsledku záplav či nedostatku vody. Nádej na nový domov budú hľadať aj v našej krajine. Aj takto môžeme deti pripraviť na túto situáciu.
  3. Za vydaním knihy stoja správni ľudia s hodnotami nám blízkymi a touto formou ich chceme podporiť.

 

O VYDAVATEĽSTVE

Vydavateľstvo Atomic je príbehom troch ľudí, ktorých spojili knihy, ilustrácie a deti:

Luisa má rada pekné, zmysluplné veci, ktoré obohatia všedný deň. Medzi ne patria neodmysliteľne knihy. Vďaka nim sa dokáže zastaviť, potichu sa túlať v iných svetoch a príbehoch.

Marek je literárny fanúšik, milovník kníh a ilustrácií, ktoré sú vyhotovením a príbehom ozajstnými skvostmi. Vôňa tlačeného slova premenila jeho rozhodnutie vydávať knihy na smer, ktorým chce ďalej ísť.

Anna papier fascinuje od detstva. Počas jej pôsobenia v Nemecku bola súčasťou malého rodinného vydavateľstva a odvtedy hľadá spôsob ako, kde a s kým. Nakoniec sa jej to podarilo a vzniklo vydavateľstvo Atomic. Jeho cieľom je priviesť na svetlo sveta knihy od slovenských ilustrátorov z Trenčína a okolia, ale aj zahraničné tituly a detské ilustrované knihy s príbehmi, na ktoré sa len tak nezabúda.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M