František z kompostu

9,90 

V komposte na konci z├íhrady, pod vaj├ş─Źkov├Żmi ┼íkrupinami a ┼íupami z jab─║k, b├Żva mali─Źk├Ż tvor – d├í┼ż─Ćovka Franti┼íek. A hoci je od pr├şrody vesel├í kopa, tr├ípi ho, ┼że na rozdiel od kamar├ítov zo z├íhrady nevie robi┼ą ni─Ź u┼żito─Źn├ę: mravec stavia dom─Źeky, pav├║k ┼ítrikuje siete, v─Źela ope─żuje kvety. No Franti┼íek, ktor├Ż len cel├ę dni h─║bi chodbi─Źky v zemi, sa c├şti zbyto─Źn├Ż. Je to v┼íak naozaj tak?

Nov├í ilustrovan├í kni┼żka pre deti od Simony ─îechovej prin├í┼ía poznanie, ┼że ka┼żd├Ż m├íme svoje miesto na tejto Zemi. Aj ke─Ć sa ob─Źas c├ştime bezv├Żznamne, ako tak├í mal├í, zdanlivo nepotrebn├í d├í┼ż─Ćovka. Kni┼żka nesie okrem kr├ísneho pr├şbehu v├Żrazn├ę ekologick├ę posolstvo aj n├ívod, ako pripravi┼ą dom├íci kompost.

BEZOBALiS eshop skon─Źil.

─Äakujeme za d├┤veru, ktor├║ ste n├ím prejavovali po cel├Ż ─Źas n├í┼ího fungovania. Pos├║vame sa v┼íak ─Ćalej a zo ÔÖí v├ím za v┼íetko ─Ćakujeme.

Vaši M&M

Autorka tohto kr├ísneho pr├şbehu pre deti, Simona ─îechov├í, je z├írove┼ł jeho ilustr├ítorkou. Najrad┼íej kresl├ş farbi─Źkami a ilustrovala u┼ż nieko─żko detsk├Żch kni┼żiek. Z├║─Źastnila sa na nespo─Źetnom mno┼żstve zahrani─Źn├Żch aj slovensk├Żch v├Żstav a festivalov a my sa ve─żmi te┼í├şme, ┼że v├ím jej tvorbu m├┤┼żeme prinies┼ą.

Simona Čechová

 
Kni┼żka vy┼íla pod vydavate─żstvom Monokel. Jeho zakladatelia veria v silu pr├şbehu, preto┼że ten rob├ş ─żud├ş vn├şmavej┼í├şmi a ch├ípavej┼í├şmi. Veria v tvoriv├ę schopnosti ─Źloveka, ktor├ę n├ís pos├║vaj├║ st├íle ─Ćalej, v zmysel papierovej knihy, ktor├í n├ís priv├ídza nasp├Ą┼ą k s├║stredeniu a aj v nekone─Źn├ę mo┼żnosti fant├ízie.

Po─Źet str├ín

40

Rok vydania

2020

Hmotnos┼ą

313g

ISBN

9788097338664

Rozmery

195├Ś195 mm

Vydavate─żstvo

Monokel

Jazyk

slovensk├Ż

V├Ązba

pevn├í v├Ązba

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skon─Źil.

─Äakujeme za d├┤veru, ktor├║ ste n├ím prejavovali po cel├Ż ─Źas n├í┼ího fungovania. Pos├║vame sa v┼íak ─Ćalej a zo ÔÖí v├ím za v┼íetko ─Ćakujeme.

Vaši M&M