E(a)ko na to?

13,00 

Chceme by┼ą eko, no nevieme ako!

Jednoducho! Detsk├í kni┼żka na eko t├ęmu s pr├şbehmi mal├Żch hrdinov a n├ívodmi na ekologicky priate─żsk├ę aktivity.

  • teoretick├í ─Źas┼ą: kr├ítke in┼ípirat├şvne pr├şbehy a svie┼żo ilustrovan├ę n├ívody
  • praktick├í ─Źas┼ą:┬á realiz├ícia aktiv├şt
  • jednoduch├ę ekologick├ę aktivity pre deti aj rodi─Źov
  • podan├ę prostredn├şctvom kr├ítkych pr├şbehov mal├Żch det├ş a ich ve─żk├Żch ─Źinov
  • s praktick├Żmi, ilustrovan├Żmi a z├íbavn├Żmi n├ívodmi a(e)ko na to
BEZOBALiS eshop skon─Źil.

─Äakujeme za d├┤veru, ktor├║ ste n├ím prejavovali po cel├Ż ─Źas n├í┼ího fungovania. Pos├║vame sa v┼íak ─Ćalej a zo ÔÖí v├ím za v┼íetko ─Ćakujeme.

Vaši M&M

Kr├ísne, moderne a explicitne ilustrovan├ę n├ívody aktiv├şt zvl├ídnu deti ├║plne sam├ę, ─Źo m├┤┼że by┼ą pre ne ve─żkou motiv├íciou a in┼ípir├íciou k zodpovednosti a auton├│mii. Okrem toho, ┼że pr├şbehy rie┼íia ekologicky prospe┼ín├ę t├ęmy, s├║ aj inkluz├şvneho charakteru. Dejovo s├║ umiestnen├ę do 8 krajov Slovenska a v ka┼żdom pr├şbehu je obsiahnut├í idea pozit├şvneho a komunitn├ęho myslenia.

Ako na to kniha3

Mal├Żmi krokmi k ve─żk├ęmu cie─żu

Kni┼żka pribl├ş┼żi, zjednodu┼í├ş a zatrakt├şvni ekologick├ę aktivity pre deti. Pom├┤c┼ą na┼íej plan├ęte, a t├Żm p├ídom aj n├ím, sa d├í skuto─Źne bez ve─żkej n├ímahy. Sta─Ź├ş za─Źa┼ą od seba, mal├Żmi, no pre prostredie v├Żznamn├Żmi ─Źinmi.

Slovensko je malá a mladá krajina.
A presne tak├ş s├║ aj hrdinovia tejto knihy. V ka┼żdom z jeho ├┤smich krajov ┼żije aspo┼ł jedno die┼ąa, ktor├ę sa sna┼ż├ş ochra┼łova┼ą pr├şrodu a pom├íha┼ą pri jej obnove. Hovor├ş sa, ┼że aj z mal├ęho semienka vyrastie obrovsk├Ż strom. A takisto, aj z mal├Żch ─Źinov sa dok├í┼żu udia┼ą ve─żk├ę zmeny. Nieko─żko tak├Żchto pr├şbehov s jednoduch├Żmi eko aktivitami, ktor├ę pom├┤┼żu na┼íej zemi a zlep┼íia n├í┼í ┼żivot na nej, sme zap├şsali a nakreslili aj do tejto kni┼żky. Chcete vedie┼ą e(a)ko na to? Za─Źnite t├Żm, ┼że otvor├şte t├║to kni┼żku!

Ako na to kniha2

„V poslednej dobe sme pres├Żten├ş mno┼żstvom komplikovan├Żch inform├íci├ş o ekol├│gii – ─Źastokr├ít negat├şvnych a neefekt├şvnych, ─Źo iba podnecuje na┼íu otupenos┼ą vo─Źi nim. Ke─Ć som sa p├Żtala det├ş na r├┤zne ekologick├ę probl├ęmy alebo negat├şvne d├┤sledky ─żudskej ─Źinnosti, mnoh├Żm v├Żrazom v├┤bec nerozumeli, len ich pas├şvne opakovali. To mi vnuklo my┼ílienku na vytvorenie in┼ípirat├şvnych, jednoducho ─Źitate─żn├Żch pr├şbehov s ekologickou t├ęmou. Prostredn├şctvom nich deti ─żahko pochopia, ┼że sta─Ź├ş naozaj m├ílo, aby aj oni sam├ę, aj ke─Ć mal├ę, dok├ízali prispie┼ą k ve─żkej zmene,“ hovor├ş autorka Be├íta Thiam.

 

O AUTORKE

Be├íta Thiam M├ęsz├írosov├í sa umeleckej ─Źinnosti venuje u┼ż od mali─Źka. Tvorenie a kreativita je pre ┼łu tak├ę prirodzen├ę ako d├Żchanie. Kniha E(a)ko na to? je u┼ż jej druhou detskou kni┼żkou. Zbo┼ż┼łuje p├şsa┼ą neoby─Źajn├ę detsk├ę pr├şbehy s rozli─Źn├Żmi hrdinami a ve─żmi rada schov├íva medzi riadky posolstv├í a zamyslenia, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę aj rodi─Źom.

Vizu├ílnu podobu svojim predstav├ím vnukla talentovan├í mlad├í ilustr├ítorka Al┼żbeta ┼Żatkuliakov├í, ktorej neoby─Źajn├Ż a svojsk├Ż sp├┤sob ilustrovania Be├ítu okam┼żite oslovil. Vlnov├ę d─║┼żky oboch ┼żien sa hne─Ć zladili – vznikli z nich n├ídherne a pestrofarebne ilustrovan├ę pr├şbehy s ekologickou t├ęmou.

 

Po─Źet str├ín

92

Jazyk

slovensk├Ż

V├Ązba

pevn├í v├Ązba

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skon─Źil.

─Äakujeme za d├┤veru, ktor├║ ste n├ím prejavovali po cel├Ż ─Źas n├í┼ího fungovania. Pos├║vame sa v┼íak ─Ćalej a zo ÔÖí v├ím za v┼íetko ─Ćakujeme.

Vaši M&M