Menštruačné nohavičky ● ● ● ● Klasické s čipkou bordó

42,90 

Menštruačné nohavičky vyššieho strihu s čipkou s maximálnou savosťou ● ● ● ●

Menštruačné nohavičky s eleganciou

Menštruačné nohavičky vyššieho strihu s čipkou. Funkčná vložka je v prednej časti predĺžená, čo ocenia najmä ženy, ktoré krvácajú hlavne v prednej časti nohavičiek. Predĺžená vložka sa hodí tiež na spanie na bruchu. Nohavičky majú zdvojenú savú vrstvu z bambusovej viskózy, sú tak vhodné na použitie pri silnom krvácaní v prvých dňoch menštruácie. Merino vlna v nich robí zázraky:

 • odrádza vlhkosť
 • hodvábne na dotyk
 • je prirodzene elastická
 • antibakteriálne účinky
 • priedušná po navlhnutí
 • zamedzuje vzniku zápachu
 • má termoregulačné schopnosti
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Funkčná vložka je na prednej strane šitá do oblúku. Vnútorná časť, ktorá je v kontakte s pokožkou, je z najjemnejšej merino vlny pre pocit sucha a antibakteriálny účinok. Zdvojená savá vrstva je z bambusového froté strednej gramáže. Nepriepustná membrána na spodnej strane funkčnej vložky. O tom, ako fungujú, sa dočítate v záložke často kladených otázok FAQ.

TABUĽKA VEĽKOSTÍ

VEĽKOSŤ OBVOD PÁSA *    OBVOD BOKOV **
34 61 – 64 86 – 92
36 65 – 68 93 – 96
38 69 – 72 97 – 100
40 73 – 77 101 – 105
42 78 – 84 106 – 110
44 85 – 92 111 – 117
46 93 – 103 118 – 125
48 104 – 114 126 – 133

* obvod pása v najužšom mieste trupu pod rebrami ** obvod bokov v najširšom mieste panvy

STAROSTLIVOSŤ

Skôr ako začnete menštruačné nohavičky používať, vyperte ich. Je to nutné kvôli aktivácii ich savosti.

 1. Po použití vypláchnite menštruačné nohavičky v studenej vode bez mydla. Neodporúčame kozmetické mydlo ani jadrové či žlčové mydlo.
 2. V krokovej časti jemne šúchajte (nie príliš silno) a nežmýkajte, skôr jemne postláčajte. Tak vám merino zostane dlho hebké a nebudú vznikať žmolky.
 3. Vyperte hneď alebo neskôr s ostatnou bielizňou (v takom prípade nechajte najprv uschnúť naruby)
 4. Nechajte uschnúť naruby. Nesušte priamo na radiátore.

Ako menštruačné nohavičky prať:

 • v práčke s teplotou 40 °C s odstreďovaním 1000 otáčok
 • dôležité je použitie tekutého pracieho prípravku (sypký prací prostriedok by mohol poškodiť membránu)
 • odporúčame tekutý ekologický prípravok vhodný na pranie vlny
 • na ochranu merina perte menštruačné nohavičky v ochrannom sáčku na jemné prádlo
 • nepoužívajte aviváž, nohavičky by stratili savosť a mohla by sa poškodiť membrána

 

 

FAQ

Budú mi nohavičky stačiť alebo potrebujem tampón, vložku či kalíšok?

Netreba. Menštruačné nohavičky majú v sebe funkčnú vložku, ktorá má skvelé savé schopnosti:schema.site.png Pomocou nepriepustnej membrány vydrží 8-12 hodín. V prípade silnej menštruácie môžete použiť menštruačný kalíšok.

Ako to funguje?

Menštruačné nohavičky majú všitú funkčnú vložku. Menštruačná krv prejde vnútorným úpletom z merino vlny. Tá má antibakteriálne účinky, je neuveriteľne príjemná k pokožke a zaisťuje pocit sucha. Vlákno merino pojme vlhkosť v miere až 30 % svojho objemu. Krv sa potom dostane do savej vrstvy z bambusu, ktorý má výrazne vyššiu savosť než bavlna. Bambus má tak isto antibakteriálne účinky, čo obmedzuje tvorbu zápachu. Pod savou vrstvou je vložená nepriepustná a zároveň priedušná membrána, ktorá ochrani oblečenie pred pretečením.

menštruačné nohavičky - savé vrstvy

 1. úplet z merino vlny
 2. savá vrstva
 3. nepriepustná membrána
 4. vonkajší materiál

 

Odkiaľ menštruačné nohavičky pochádzajú?

Sú ušité v českej firme Triola. Prevažná časť materiálov, vrátane merino vlny, pochádza tiež od českých výrobcov. Mebrána SAYUtech bola vyvinutá priamo pre tento produkt špičkovým odborníkom na nanotechnológie a následne bola otestovaná na českej univerzite. Vlna pochádza z austrálskych oviec chovaných „Mulesing free“. Vlákna sa spriadajú v rakúskej firme s certifikáciou bluesign®. Pletenie a farbenie úpletu sa dokončuje v českej firme s oekotex® certifikátom triedy II.

Farba

bordová

Veľkosť

36, 38, 40, 42

Vnútorné vrstvy:

1) 100% merino vlna vyrobená v Čechách (certifikát OEKO-TEX štandard 100 II. trieda) – 2) 80% bambusová viskóza, 20% polyester, vyrobené v Čechách (certifikát OEKO-TEX štandard 100 I. trieda) – 3) 100% polyuretan vyrobený v Čechách

Vonkajšie vrstvy:

1) 80% polyamid, 20% elastán vyrobené v Taliansku (certifikát OEKO-TEX štandard 100 II. trieda) – 2) 68,5% polyamid, 21,3% elastán, 10,2% viskóza vyrobené v Taliansku (certifikát OEKO-TEX štandard 100 II. trieda)

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M