Mydlo s kozím mliekom a harmančekom

5,80 

Slovenské zdravé mydielko s čerstvým kozím mliekom z rodinnej farmy, bambuckým maslom a esenciálnym olejčekom harmančeka rímskeho. Ten má protizápalové a antibakteriálne účinky. Na pokožku pôsobí upokojujúco. Je príjemne krémové a vytvára hodvábne jemnú penu, preto je vhodné aj ako náhrada peny na holenie. Má nádhernú bylinkovú kvetinovú vôňu.

Určené na citlivú, normálnu a zrelšiu pleť a na suchú pokožku.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Mydielko je vyrobené ručne tradičnou šetrnou metódou za studena v Trenčianskych Tepliciach.
Majka sa s každým jedným produktom s láskou, detailne a starostlivo vyhrala, takže každé z nich je naozaj jedinečný originál. Svojej pokožke vďaka nim dodáte potrebnú starostlivosť, no zároveň ju zbytočne nezaťažíte syntetickými látkami. Touto kozmetikou nielen pomáhate telu, ale odľahčujete životné prostredie: kozmetika totiž bez umelých farbív, vôní, konzervačných látok a drsných chemikálií. Naopak – obsahuje výhradne prírodné ingrediencie ako rastlinné a esenciálne oleje, bylinky, ovocie a zelenina. Preto je ľahko odbúrateľná v prírode, nepotrebuje plastové obaly a je praktická na cestovanie.

Obsahuje vitamíny A,D,E, K a základné zložky AHA kyselinu mliečnu, kozie mlieko a prírodný glycerín. Kvet Harmančeka rímskeho Majka maceruje v olejoch dlhé hodiny. Vďaka tomu z kvietkov dostane do mydla ich cenné vlastnosti, potom ešte pridáva esenciálny olej.

Kyselina mliečna:

 • efektívne napomáha omladzovaniu pokožky
 • urýchľuje odstraňovanie odumretých buniek kože
 • spevňuje a vypína pokožku prirodzeným spôsobom vďaka čomu koža nadobúda novší vzhľad
 • odstraňuje suchosť, ekzém, akné
 • zosvetľuje pigmentové škvrny
 • pomáha pokožke udržať vlhkosť, čím zabraňuje jej vysúšaniu
 • aby účinok kyseliny mliečnej lepšie zapôsobil, odporúčame nechať mydlo 1 – 2 min. až potom zmyť

Kozie mlieko:

 • jemne odstraňuje nečistoty z pleti bez toho, aby odstránila prirodzenú ochrannú bariéru pokožky
 • dobre a jemne čistí

Glycerín:

 • vzniká prirodzeným zmydelňovaním
 • podporuje zadržiavanie vody v pokožke a zabraňuje jej strate

Zaujímavosť

Logistika kozmetiky z Trenčianskych Teplíc je úplne bezodpadová – mydlá aj šampóny sú bez obalu v debničkách, ktoré vraciame. Takže ak nás navštívite osobne a mydlo si odnesiete vo vlastnom obale, nevyprodukujete absolútne žiaden odpad!

O výrobcovi

Mydlove

Za značkou Mydlove Teplice stojí Majka. K práci v oblasti prírodnej kozmetiky sa dostala prirodzene po narodení dcérky, ktorá mala problémy s pokožkou. Keďže jej nič nezaberalo, Majka sa rozhodla vyskúšať účinky mydiel z kozieho mlieka a sama si ich vyrobiť. Použila čerstvé kozie mlieko od rodiny, ktorá chová kozy a začala experimentovať. Mydlo sa podarilo a hneď ako dozrelo, aplikovala ho dcérke. Celý týždeň ju v ňom umývala, mydielko nechala pôsobiť 2 minúty a s úžasom pozorovala, ako sa pokožka lieči. Po týždni nezostalo na jej telíčku ani šupinky! (Dnes je práve toto mydielko aj certifikované ako mydlo s účinkami proti ekzému). Tento úspech Majku podnietil vo výrobe pokračovať – chcela totiž, aby mydlá boli nie len zdravé, ale aj krásny doplnok v kúpeľni. Pre zachovanie prirodzenosti získava farebnosť zo zeleniny, ovocia, korenia či bylín a vôňu použitím esenciálnych olejov. Dnes má Majka mydlá zastúpené v troch radoch pre 3 rôzne druhy pokožky:
 1. Krémové mydlá so základom z olivového oleja s kúskom ovčieho lanolínu pre suchú pokožku
 2. Mydlá z kozieho mlieka pre šupinatú, ekzematickú, aknóznu či zrelú pokožku
 3. Soľné mydlá pre mastný až zmiešaný typ pleti
Majka však nezostala len pri mydlách a experimentovala ďalej. Dnes má v svojej dielničke zastúpené okrem mydiel aj:
Mydlove logo
Zloženie

Sodium Shea Buterate (zmydel. Bambucké Maslo), Sodium Olivate (zmyd. Olivový Olej), Sodium Sunflowerseedate (zmydel. Slnečnicový Olej), Sodium Cocoate (zmyd. Kokosový Olej), Sodium Castorate, (zmydel. Ricinový Olej), Caprae Lac (Kozie Mlieko), Glycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil (Olej Harmančeka Rímskeho), Foeniculum Vulgare Dulce Oil (Feniklový Olej), Roman Anthemis Nobilis Flower (Kvet Harmančeka Rímskeho), Activated Charcoal (Aktívne uhlie kozmet. kvalita) *Limonene (*prirodzená súčasť esenciálnych olejov)

Hmotnosť

100g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M