Odličovací tampón – 10ks vo vrecku

15,00 

Ako dlho vám vydrží odličovací tampón?

Kým sa z neho stane odpad, väčšinou neprejde ani 20 sekúnd! Našťastie aj tu existuje ekologická alternatíva – prateľný odličovací tampón. Ich používaním ušetríte stovky jednorázových tampónov, takže budete naozaj zero-waste!

Tento dvojvrstvorý odličovací tampón má štvorcový tvar, aby pri jeho výrobe nevznikal textilný odpad z odrezkov. Tampóny sú dostupné aj jednotlivo po 1ks.

Dostupnosť Na sklade

Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Kto tieto eko odličovacie tampóny vyrába?

Je to ďalší z príbehov, v ktorom namiesto slova „dodávateľ“ používame slovo „priateľ“. Žofku sme spoznali v roku 2017 na prednáške v Bratislave, kde sme vtedy ešte bývali. Zanietene rozprávala o svojom projekte znižovania odpadu v bratislavských domácnostiach, ktorý pripravovala pre Sokratov inštitút. Dnes je jeho úspešnou absolventkou a my sme nesmierne radi, že sme stále v kontakte. Žofka bola jedna z prvých, ktorým sme prezradili náš plán otvárať bezobalový obchod v Trenčíne a aj jej povzbudenie nás hnalo vpred. Nakoniec sme Žofku preniesli k nám do obchodu skrz jej upcyklované odličovacie tampóniky. Vyrobila ich pre vás už tisíce a vedzte, že každý jeden prešiel jej rukami a do každého vložila kus svojho presvedčenia.

Materiál

prvá vrstva: upcyklovaná bavlna
druhá vrstva: čistá froté bavlna

Rozmer

6x6cm

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!