Pomarančová silica 10ml

4,40 

Sicílske slnko ukryté vo fľaške ☀

Esenciálny olej z pomaranča má jemnú, výrazne sladkú a osviežujúcu vôňu, ktorá povzbudzuje náladu. Využijete ju však aj v domácich čistiacich prostriedkoch.

Tip: BIO silica pomaranč má skvelé odmasťovacie schopnosti, ktoré využijete pri umývaní mastného riadu aj praní mastnej a prepotenej bielizne. Ak potrebujete odmastňovať často, vyskúšajte silu pomarančového odmasťovacieho koncentrátu.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Tento esenciálny olej sa získava z kôry plodov pomarančovníka pravého Citrus sinensis zo Sicílie. Kôra pomarančovníka sa lisuje za studena. Plody pomarančovníka, z ktorých tento esenciálny olej vznikol, neboli chemicky ošetrené, preto sú vhodné aj na použitie na pokožku tela.

Má medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že spĺňa prísne ekologické požiadavky:

Eco Garantie

POUŽITIE

INHALÁCIA:

 • povzbudzuje náladu
 • uľavuje pri preťažení a únave
 • pomáha udržiavať čistú myseľ
 • pomáha pri infekciách a dýchacích ťažkostiach
 • vhodný do zmesí na spanie aj pre dodanie energie na dokončenie náročných úloh

POUŽITIE NA POKOŽKE:

 • masážne zmesi s týmto olejom znižujú bolesti hlavy a celkové napätie
 • domáce pleťové oleje a krémy s rozjasňujúcimi účinkami sú vhodné na každodennú starostlivosť o pleť
 • nie sú známe žiadne kontraindikácie
 • vhodný aj pre deti, no odporúčame vyhýbať sa použitiu na pokožku detí do 2 rokov
 • možné riziko predstavuje zoxidovaný olej, ktorý môže pokožku podráždiť, preto na pokožku používajte max. 1 rok starý olej.

DOMÁCNOSŤ:

 • využijete do domácich kuchynských a kúpeľňových čistiacich prostriedkov
 • vyskúšajte aj ako osviežovač vzduchu či bielizne

DÁVKOVANIE

 • dospelí: do aromalampy /difuzéru 9 kvapiek na prevoňanie približne 100 m2 plochy
 • dospelí: do telovej kozmetiky a masážnych olejov max. 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja / krému
 • tehotné ženy, citlivé osoby a staršie deti používajte: nižšie dávkovanie
 • deti do 2 rokov: používajte olej iba na inhalácie a vo veľmi malom množstve

Pomarančový BIO esenciálny olej môžete na inhalácie do zmesí dávkovať viac (pre dospelých však max. dvojnásobné množstvo). Silica rýchlo vyprcháva, preto ju do aromalampy a difuzéru prikvapkávajte častejšie.


ZMES NA DOBRÚ NÁLADU

Zmes nakvapkajte priamo do aromalampy /difuzéru. Môžete ju použiť aj pre deti či domácich čistiacich prostriedkoch.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

30ml

Zloženie

Citrus Sinensis Peel Oil Expressed, Limonene*. *- prírodného pôvodu.
Tento esenciálny olej vznikol s rešpektom k životnému prostrediu aj k ľuďom, ktorí pestujú a spracovávajú suroviny na ich výrobu.

Upozornenie

Olej skladujte v chladnej miestnosti mimo slnečných lúčov v dobre uzavretej fľaštičke. Fľaštičku neotvárajte príliš často, vystavenie oleja pôsobeniu vzduchu urýchľuje oxidáciu. Spotrebujete najneskôr do 1 roka od otvorenia. Po uplynutí tohto času už olej nepoužívajte terapeuticky, ale len na domáce upratovanie (napr. do čistiacich prípravkov na kuchynskú linku).

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M