BIO silica Borovicová živica 10ml

5,20 

Prírodná silica z borovicovej živice má typicky lesnú vôňu so sviežimi drevito-živicovými zemitými tónmi. Je príjemná najmä v chladných obdobiach roka a pri stresovej záťaži. Je vhodná do aromalampy aj difúzera.


Tip: Vyskúšajte Zmes na sviatočné prevoňanie:

BIO esenciálny olej Borovicová živica (3 kvapky), BIO esenciálny olej Céder (1 kvapka), Esenciálny olej Citrón (2 kvapky), Esenciálny olej Pomaranč (4 kvapky). Zmes nakvapkajte do aromalampy /difuzéru. Môžete si ju tiež pripraviť do rozprašovača ako príjemnú domácu vôňu. Je určená pre dospelých, pre malé deti vynechajte BIO esenciálny olej Borovicová živica a použite menšie množstvo ostatných olejov. Zmes oceníte aj pri upratovaní a pri umývaní podlahy.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Tento bio esenciálny olej sa získava destiláciou živice z borovice prímorskej (Pinus pinaster). Oleje z borovicovej živice sa označujú aj ako terpentíny. Tento má medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že spĺňa prísne ekologické požiadavky:

Eco Garantie

POUŽITIE

POUŽITIE NA POKOŽKE:

 • nepoužívajte nezriedené na pokožku, ideálne s rastlinnými olejmi
 • nepoužívajte na pokožku detí mladších ako 2 roky, zoxidovaný olej ju môže podráždiť
 • vyhnite sa tomuto oleju pri podráždenej, poranenej a precitlivenej pokožke

INHALÁCIA:

 • vyhnite sa pravidelným inhaláciám, pokiaľ trpíte astmou, olej by mohol mať dráždivé účinky

DÁVKOVANIE

 • Dospelí: do aromalampy /difuzéru nakvapkajte 6 kvapiek na prevoňanie cca 100 m2 plochy.
 • Dospelí: do telovej kozmetiky a masážnych olejov max. 3 kvapky do 10ml rastlinného oleja / krému.
 • Deti 5 – 10 rokov: len na inhalácie, a vo veľmi nízkom dávkovaní.
 • Deti mladšie ako 2 roky: nepoužívajte vôbec.

Údaje o použití vo vyššom veku detí sa rôznia, preto ich neodporúčame používať do 5 rokov veku dieťaťa. Na použitie pre deti nahraďte tento olej pomarančovou silicou, čajovníkovou silicou alebo bio silicou z cédrového dreva. Sú jemné a deti ich milujú.


Upozornenie:

 • olej vždy dobre skladujte, najlepšie v chladnej miestnosti mimo slnečných lúčov v dobre uzavretej fľaštičke
 • fľaštičku neotvárajte príliš často, vystavenie oleja pôsobeniu vzduchu urýchľuje oxidáciu
 • spotrebujte najneskôr do 2 rokov od otvorenia
 • po uplynutí tohto času už olej nepoužívajte terapeuticky, ale len na domáce upratovanie
 • nepoužívajte vnútorne
 • chráňte oči a sliznice, chráňte pred deťmi

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

10ml

Krajina pôvodu

Portugalsko

Zloženie

Turpentine, Limonene*. (*prírodného pôvodu). Tento esenciálny olej vznikol s rešpektom k životnému prostrediu aj k ľuďom, ktorí pestujú a spracovávajú suroviny na ich výrobu.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M