Prášok na umývanie zubov

11,50 

Prírodná zubná „pasta“ na báze zeolitu s pridanými esenciálnymi olejmi a extraktmi z liečivých bylín. Vyrobené výlučne z prírodných materiálov a na rozdiel od konvenčných zubných pást má minimalistické zloženie.  Zeolit v spojení so šalviou a mätou zabezpečuje

  • mechanické čistenie
  • odstránenie povlaku a zubného kameňa
  • prevenciu proti tvorbe zubného kazu a zápalom ďasien.

Jemná abrazívna vlastnosť zeolitu nespôsobuje poškodenie zubnej skloviny.
Bez fluóru.

Použitie: Zubnú kefku navlhčite vodou. Naneste na ňu zubný prášok a zuby čistite tak, ako ste zvyknutí. Vypláchnite čistou vodou.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Zeolit je vulkanický minerál. Je to jeden z najsilnejších absorbentov v prírode. Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam dokáže vo svojej štruktúre doslova nasať rôzne škodlivé látky, choroboplodné organizmy, toxíny a ťažké kovy. Má tzv. bio koherenčnú vlastnosť, čo znamená, že na seba naviaže len škodlivé látky a účinné látky, minerály a stopové prvky zo svojej štruktúry uvoľňuje. Telo ho teda prijíma ako prirodzenú látku. Reguluje acidobazickú rovnováhu (pH) a odstraňuje kyslé prostredie, ktoré priamo ohrozuje zubnú sklovinu. V ústnej dutine chemicky nereaguje, nemá žiadne konraindikácie, nevysušuje, nezanecháva žiadne stopy, alebo povlak.

Šalvia lekárska (Salvia officinalis) má protizápalové látky. Počas aplikácie sa účinné látky uvoľňujú a cez sliznice sa dostávajú do krvného riečišťa. Pôsobí profylakticky, predchádza zápalom a ochoreniam zubov a ďasien. Pri rozvinutých ochoreniach ústnej dutiny a zubov pomáha odstraňovať zápal, podporuje liečbu tkanív a tíši bolesť.

Mäta pieporná (Mentha piperita) dodá charakteristickú vôňu a svieži, chladivý pocit v ústach. Účinkuje ako antiseptikum, pôsobí protizápalovo, tíši bolesť, podporuje prekrvenie, odtok škodlivín, bunkovú výmenu.

 

O výrobcovi

zeozoe

Objav zeolitu bol pre Ivetku, Janku a Auréliu zlomovým momentom. Tento vulkanický minerál doslova zachránil Aurélii kožu a po 15 rokoch útrap s akné jej problém zmizol. Fascinované týmto zázrakom sa pustili do jeho skúmania a začali komunikovať s odborníkmi, lekármi aj veterinármi. Doma obmedzili používanie synteticky vyrobenej kozmetiky, drogérie a z kúpeľní im zmizli aj zubné pasty. Miesto nich začali používať zeolit vo forme prášku a postupne k nemu pridávali ďalšie rastlinné ingrediencie. Efekt bol tak dramaticky pozitívny, že sa rozhodli podeliť o túto skúsenosť aj s inými. Ukázala sa im zrazu cesta i celoživotný projekt. Iveta ako odborník na vlastnosti a používanie zeolitu, Janka ako obchodník a ekonóm a Aurélia ako marketér. Vo firme priateľstvo povyšujú nad obchod a nerobia nič, čo by sa jednej z nich nepáčilo. Mottom dievčat je neškodiť prírode , recyklovať obaly a používať len prírodné suroviny, takže ich dentálne tablety a prášok sú bez umelých farbív či aróm. Dávať prednosť prírode, kvalite a zero waste hnutiu je pre nich prvoradé.
zeo zoe logo
Zloženie

zeolit, mäta prieporná, šalvia lekárska

Hmotnosť

30g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M