Drevená zubná kefka buková

4,50 

Zubná kefka vymyslená, navrhnutá aj vyrobená na Slovensku zo slovenského dreva v renovovaných pôvodných historických strojoch. Vo verzii soft v rôznych farebných prevedeniach, aby ste si ju doma ľahko spoznali.

  • vyrobená z bukového dreva zo slovenských drevospracujúcich závodov
  • odolná voči vode, vlhkosti a mikróbom
  • pohodlné a k zubom šetrné čistenie

Náš tip: Ak na odkladanie zubnej kefky používate pohár, kefku položte na jeho okraje ležmo s vláknami smerom nadol. Povrch kefky je tak v kontakte s okolím len minimálne a vyschne tak skôr.


10% z predaja týchto kefiek putuje iniciatívam, ktoré svet okolo nás robia príjemnejším: neziskovým projektom, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi, ochraňujú zvieratá alebo prinášajú zeleň do verejných priestorov.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Táto drevená zubná kefka bola vyvinutá s ušľachtilým cieľom: Roman z Ecoheart verí, že dobre navrhnuté produkty každodennej potreby sú základom pre krajší život v modernom prostredí. Oslovil preto slovenských dizajnérov Eugena Pavloviča a Tomáša Abela, aby navrhli ekologickú zubnú kefku. Výsledok je krásny: minimalistický dizajn spojený so skvelou funkčnosťou a udržateľným životným štýlom.

Elegantný tvar tela je vyrobený z bukového dreva zo slovenských drevospracujúcich závodov. Rukoväť je vyhladená jemným, no dôkladným brúsením a ošetrená prírodným olejom z Borovice kórejskej, takže kefka je odolná voči vode, vlhkosti a mikróbom.

Štetiny sú starostlivo pripevnené k rukoväti pomocou antibakteriálnych postriebrených plieškov, čo umožňuje pohodlné čistenie. Vysokokvalitné nylonové vlákna sú zaoblené a jemné, takže si zuby umyjete veľmi šetrne.

Čo s kefkou, keď doslúži?

Nylonové vlákna kefky je možné odstrihnúť alebo vybrať pinzetou, prípadne zlomiť celú hlavičku (narežte a odlomte). Telo kefky patrí do kompostéra alebo do nádoby na bioodpad, štetinky do žltého kontajnera na plasty a hlavička do zmesového komunálneho odpadu (čierna nádoba).

 

 

Príbeh kefkárne

Bukové zubné kefky, ktoré ste objavili na našej stránke, sú vyrábané na pôvodných strojoch z roku 1969. Presne na týchto strojoch sa kedysi vyrábali zubné kefky v závode Cosmos v Bratislave, neďaleko budovy Národnej banky Slovenska.

Závod sídlil v bývalej továrni na kefy bratov Grunebergerovcov, postavenej koncom 19. storočia. Tento závod bol taký úspešný, že sa z neho stal v tom čase najväčšia kefkáreň v celom Rakúsko-Uhorsku. Závod Cosmos fungoval do konca 80. rokov, no po privatizácii v 90. rokoch skrachoval.

Neskôr bola veľká časť priestorov zbúraná a na mieste bol postavený Hotel Saffron. V roku 2020 sa výroba na týchto strojoch opäť obnovila a práve z nej vám prinášame tieto krásne slovenské drevené zubné kefky.

O výrobcovi

Ecoheart

Slovenská značka Ecoheart vznikla v roku 2013 a od samého začiatku stavia na pilieroch jednoduchosti a transparentnosti. Možno ju poznáte ako výrobcu zubných kefiek, dnes však už vyrába aj iné produkty ústnej hygieny. Ecoheart ukazuje, že aj z mála sa dá spraviť pekná vec, ak sa chce. Lebo aj malá vec, akou je kefka, zaváži. Práve preto putuje 10% zo zisku predaja každého Ecoheart produktu na neziskové projekty.
ecoheart logo
Počet štetiniek

1224

Hrúbka štetiniek

0,2mm

Zloženie

100% prírodné bukové drevo zo Slovenska a nylonové vlákna

Farba

modrá, zelená, čierna, ružová, žltá

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M