fbpx

Prací prášok na bielu bielizeň a látkové plienky

Od: 6,90 

Ekologický prostriedok na biely a stálofarebný textil s bieliacim účinkom a antimikrobiálnou prísadou. Bol testovaný na kožnú znášanlivosť a je vhodný na pranie bielizne pre najmenšie deti.

 • detské oblečenie
 • látkové plienky
 • na posteľnú bielizeň
 • a biele a stálofarebné textílie
 • na pranie pri teplotách od 40˚C v práčke aj v rukách
 • vhodný na textil z prírodných vlákien a zmiešaných tkanín
 • nie je vhodný na flísové materiály – môže znižovať ich absorpčnú schopnosť

Vďaka novej, vylepšenej receptúre šetrnejší k prírode a môže sa pochváliť lepším účinkom pri použití oveľa menšieho množstva: namiesto predchádzajúcich 50g teraz na jednu praciu dávku stačí 15g. Produkt tiež teraz obsahuje jedlú sódu, ktorá prirodzene pohlcuje nežiadúce pachy.

Tip: Prášok je neparfumovaný, môžete si ho však navoňať niekoľkými kvapkami vašej obľúbenej prírodnej silice, ktorá textil aj práčku príjemne prevonia.

Zrušiť výber
Pri objednávke nad 45€ máš dopravu zadarmo.

Upozornenie: Obsahuje uhličitan sodný, perkarbonát sodný, silikát. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nevdychujte prach. Používajte ochranné rukavice, ochranné okuliare. PRI POŽITÍ: Vypláchnite ústa. NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. PRI KONTAKTE S KOŽOU (alebo vlasmi): Všetky kontaminované časti odevu okamžite vyzlečte. Opláchnite kožu vodou alebo osprchujte. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a ak je možné vybrať ich ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak pretrváva podráždenie očí: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie. Odstráňte obsah/obal odovzdaním oprávnenej osobe na nakladanie s odpadmi alebo vrátením dodávateľovi.

 

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my. V Tierra Verde získali medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že ich kľúčové produkty spĺňajú prísne ekologické požiadavky: Eco Garantie
 • obsahujú kvalitné suroviny, ktoré pochádzajú z obnoviteľných zdrojov (ak je to možné)
 • majú minimálnu ekologickú stopu (suroviny, energia, výroba, obaly, doprava)
 • bezpečné a šetrné voči životnému prostrediu i zdraviu spotrebiteľa
 • nenájdete v nich ropné produkty ani GMO
 • všetky rastlinné výťažky sú 100% organické
 • sú úplne biologicky rozložiteľné
 • nie sú testované na zvieratách
Tierra Verde logo
Zloženie

> 30 % uhličitan sodný, 5-15 % perkarbonát sodný, 5-15 % silikát, 5-15 % hydrogénuhličitan sodný (sóda bikarbóna), citronan sodný; < 5 % prášok z mydlových orechov v biokvalitě a prášok z olivového mydla (mydlo z olivového oleja, chlorid sodný

Hmotnosť

5kg, 850g

POUŽITIE

Dávkovanie: Na jednu praciu dávku (4-5kg bielizne) stačí 1 lyžica prášku (15g).
Ak to materiál umožňuje, perieme najmenej na 40 ºC (pre ľahšie rozpúšťanie napr. potu a mastnoty).

Pri tvrdej vode: Použite zmäkčovač vody alebo dávku prášku zvýšte na dvojnásobok.

Škvrny: Pred praním ošetríme žlčovým mydlom. Na odstránenie najmä organických škvŕn zo stálofarebného textilu (pot, mastnota, víno, tráva, hlina) je vhodný aj prášok PUER.

Pri silnom znečistení: Dávku prášku zvýšt na dvojnásobok alebo bielizeň nechajte pred praním odmočiť: rozpustite 1-2 2 lyžice prášku PUER v teplej vode – najlepšie cez noc.

 

 

Scroll to Top