Pracia sóda

9,65 

Uhličitan sodný (Na2CO3) – prášková sóda na pranie.

Zmäkčuje vodu, a tým chráni práčku pred usadzovaním vodného kameňa. Rozpúšťa tuk a odstraňuje škvrny z textilu, pridáva sa na pranie a namáčanie silne znečistenej bielizne (ponožky, pracovné odevy, uteráky).

Pracia sóda je základ

Pracia sóda je jednou zo základných surovín pri výrobe domáceho pracieho prášku a mydlového slizu, ktoré patria k najlacnejším a najekologickejším spôsobom prania (pokiaľ je použité vhodné mydlo bez syntetickej chémie, parfumov, farbív, palmového oleja). Pre viac inšpirácie pozri tento jednoduchý recept na prací prášok z 2 ingrediencií

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

VAROVANIE. Obsahuje uhličitan sodný. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je nutná lekárska pomoc, majte pri sebe obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii si dôkladne umyte ruky zasiahnutej časti tela. Používajte ochranné okuliare. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak ich máte nasadené a pokiaľ sa dajú vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie.

 

POUŽITIE

PRI TVRDEJ VODE: Uľahčite si prácu a zistite si tvrdosť vody testovacím pásikom. Pracia sóda nezmäkčuje všetky druhy tvrdosti vody – v takom prípade odporúčame tvrdú vodu upraviť zmäkčovačom vody, ktorý výrazne znižuje spotrebu pracieho prostriedku a obmedzuje usadzovanie zrazenín v textile (zapranie, šednutie bielizne) a v práčke.

NA ŠKVRNY: Škvrny pred praním ošetrite žlčovým mydlom.

RECEPT NA MYDLOVÝ SLIZ:

  1. Mydlové vločky (cca 170-180g) nasypte do 10l vedra.
  2. Zalejte horúcu vodu.
  3. Pridajte 100-150g pracej sódy.
  4. Dôkladne rozmiešajte. Môžete použiť aj tyčový mixér.
  5. Pozor na prekročenie množstva sódy, mohlo by dôjsť k zašednutiu bielizne.
  6. Dolejte horúcu vodu a opäť premiešajte.
  7. Na biele prádlo odporúčame bieliaci prášok PUER.
  8. Ako prevenciu zašednutia pridajte do zásobníka na aviváž plákadlo bielizne.
  9. Vedro zavrite vekom a nechajte odstáť.
  10. Nasledujúci deň je sliz hotový.

MYDLOVÝ SLIZ – DÁVKOVANIE:

🌱 cca 250-300 ml na jedno bežné pranie
🌱 nepoužívajte na pranie syntetických materiálov (napr. plienok z polyesteru)
🌱 mydlový sliz sa nehodí na pranie v tvrdej vode

RECEPT NA PRACÍ PRÁŠOK:

recept na prírodný prací prášok

 

PRACÍ PRÁŠOK – DÁVKOVANIE:

🌱 2-3 lyžice na 5 až 6 kg bielizne (postupne si prispôsobíte)
🌱 pri praní bielej bielizne a ako prevenciu zašednutia pridajte lyžicu PUERu.
🌱 ak budete mať na tmavej bielizni po vypraní biele zvyšky prášku, nabudúce uberte dávkovanie

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Zloženie

100% uhličitan sodný (prášková sóda na pranie CAS 497-19-8)

Hmotnosť

5kg

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M