Mydlové vločky na pranie

Od: 6,05 

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla (pôvodné „mydlo s jelením lojom“) na všetky druhy a farby bielizne.

Na čo sa používajú mydlové vločky?

  • na pranie v rukách
  • na pranie v automatických práčkach
  • pre alergikov
  • na všetky druhy a farby bielizne
  • vhodné na výrobu mydlového slizu
Pri objednávke nad 75€ máte dopravu zadarmo.

Klasické mydlo sa vyrába z tuku (mastné kyseliny), ku ktorému sa pridá zásada (hydroxid sodný alebo hydroxid draselný) tak, aby došlo k tzv. saponifikácii – zmydelneniu. Mydlo znižuje povrchové napätie vody a tým pomáha rozpúšťaniu nečistôt. Na rozdiel od mnohých podobných mydiel na trhu, toto mydlo neobsahuje palmový olej.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí.

 

 

POUŽITIE

  • Pri praní v práčke mydlové vločky rozpustite v teplej vode a pridajte k bielizni priamo do bubna práčky.
  • Na ručné pranie použite cca 5g (1 vrchovatá lyžica) na prací kúpeľ (cca 10l)

DÁVKOVANIE:

Na 4-5 kg bielizne

  • pri mäkkej a stredne tvrdej vode cca 10 g (2 vrchovaté lyžice) vločiek
  • pri tvrdej vode použite najlepšie zmäkčovač vody alebo dávku zvýšte až na 20 gramov (4 vrchovaté lyžice)

Pokiaľ máte tvrdú vodu (zistíte pomocou testovacieho pásika), nemusia byť výsledky prania s mydlovým slizom uspokojivé, pretože mydlové zložky sa v tvrdej vode zrážajú s minerálnymi látkami a spolu s nečistotou zostávajú vo vláknach bielizne. Bielizeň potom vyzerá byť zapraná/ zašednutá.

V tomto prípade môžete experimentovať s receptom na mydlový sliz, konkrétne s podielom pracej sódy, alebo použiť zmäkčovač vody a na pranie bielej bielizne prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň prípadne gél na farebnú bielizeň alebo samotné rozpustené mydlové vločky (nie sliz).

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Zloženie

> 30 % mydlo (sodné soli mastných kyselín – bez palmového oleja), <5% vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), kremičitan sodný, chlorid sodný, hydroxid sodný

Hmotnosť

2.5kg, 400g

Scroll to Top
Predtým ako odídeš:

prihlás sa na odber nášho newslettera! Získaš tak zľavu 5% na prvý nákup a pravidelnú dávku informácií, noviniek a inšpirácie!