Mydlové vločky na pranie

Od: 6,05 

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla (pôvodné „mydlo s jelením lojom“) na všetky druhy a farby bielizne.

Na čo sa používajú mydlové vločky?

  • na pranie v rukách
  • na pranie v automatických práčkach
  • pre alergikov
  • na všetky druhy a farby bielizne
  • vhodné na výrobu mydlového slizu
BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Klasické mydlo sa vyrába z tuku (mastné kyseliny), ku ktorému sa pridá zásada (hydroxid sodný alebo hydroxid draselný) tak, aby došlo k tzv. saponifikácii – zmydelneniu. Mydlo znižuje povrchové napätie vody a tým pomáha rozpúšťaniu nečistôt. Na rozdiel od mnohých podobných mydiel na trhu, toto mydlo neobsahuje palmový olej.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí.

 

 

POUŽITIE

  • Pri praní v práčke mydlové vločky rozpustite v teplej vode a pridajte k bielizni priamo do bubna práčky.
  • Na ručné pranie použite cca 5g (1 vrchovatá lyžica) na prací kúpeľ (cca 10l)

DÁVKOVANIE:

Na 4-5 kg bielizne

  • pri mäkkej a stredne tvrdej vode cca 10 g (2 vrchovaté lyžice) vločiek
  • pri tvrdej vode použite najlepšie zmäkčovač vody alebo dávku zvýšte až na 20 gramov (4 vrchovaté lyžice)

Pokiaľ máte tvrdú vodu (zistíte pomocou testovacieho pásika), nemusia byť výsledky prania s mydlovým slizom uspokojivé, pretože mydlové zložky sa v tvrdej vode zrážajú s minerálnymi látkami a spolu s nečistotou zostávajú vo vláknach bielizne. Bielizeň potom vyzerá byť zapraná/ zašednutá.

V tomto prípade môžete experimentovať s receptom na mydlový sliz, konkrétne s podielom pracej sódy, alebo použiť zmäkčovač vody a na pranie bielej bielizne prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň prípadne gél na farebnú bielizeň alebo samotné rozpustené mydlové vločky (nie sliz).

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Zloženie

> 30 % mydlo (sodné soli mastných kyselín – bez palmového oleja), <5% vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), kremičitan sodný, chlorid sodný, hydroxid sodný

Hmotnosť

2.5kg, 400g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M