Zmäkčovač vody

Od: 7,45 

Zmäkčovač vody výrazne zlepšuje výsledok prania v tvrdej vode, ktorá spôsobuje vyššiu spotrebu pracieho prostriedku, usádzanie zrazenín v textile aj v práčke a zanášanie vykurovacieho telesa. Vďaka nemu

  • ušetríte peniaze
  • predídete zašednutiu bielizne
  • predídete alergickým reakciám

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Zmäkčovač obsahuje minerálne a organické látky (zeolit, uhličitan sodný – pracia sóda a citran sodný), ktoré v ekologických pracích prostriedkoch nahrádzajú bežne používané fosfáty a fosfonáty.

  • Uhličitan sodný je známy ako sóda na pranie a citran sodný je konzervant, ktorý sa používa napríklad aj do limonád a ochutených pív.
  • Zeolity sú prirodzenou zložkou ílov. Majú schopnosť viazať na seba minerály, najmä horčík a vápnik, ktoré potom už neblokujú účinky pracích prostriedkov a neusádzajú sa v bielizni ani práčke.
  • Fosfáty a fosfonáty spôsobujú eutrofizáciu ( „kvitnutie“) vody so všetkými nepriaznivými dôsledkami tohto javu. Fosfáty sú už niekoľko rokov zakázané na pranie, ale bývajú používané v konvenčných prostriedkoch do umývačiek riadu. Fosfáty nahradili po ich zakázaní v pracích prostriedkoch tzv. fosfonáty, majú však podobný vplyv na vodu. Konvenčné pracie prípravky väčšinou automaticky obsahujú aj zmäkčovače vody (fosfonáty, EDTA, NTA). Pretože sú tieto látky neoddeliteľnou súčasťou prášku či gélu na pranie, zbytočne sa používajú aj v domácnostiach, ktoré s tvrdou vodou nemajú problémy.

Upozornenie: Dráždi kožu. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii dôkladne umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Používajte ochranné okuliare. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a ak je možné vybrať ich ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak pretrváva podráždenie očí: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie.

 

POUŽITIE

Zmäkčovač nasypeme do zásobníka na prací prášok spolu s pracím prostriedkom.

Dávkovanie na 4-5 kg bielizne:

  • Ak máte mäkkú vodu, zmäkčovač nemusíte pri pracom prostriedku použiť vôbec. Ak však periete v mydlových vločkách alebo ste si vyrobili mydlový sliz, pridajte 1 kopcovitú polievkovú lyžicu (20g) zmäkčovača.
  • Ak máte stredne tvrdú vodu, pridajte 1 kopcovitú lyžicu zmäkčovača (20g) k praciemu prášku. Pokiaľ používate prací gél, zmäkčovač nemusíte použiť. Pri použití mydlových vločiek alebo slizu pridajte 2,5 kopcovitých polievkových lyžíc (50g) zmäkčovaču.
  • Ak máte tvrdú vodu, pridajte k praciemu gélu 2 kopcovité lyžice (40g) zmäkčovača, k praciemu prášku 2,5 (50g) a k mydlovým vločkám (slizu 3 kopcovité lyžice (60g).

To, aká voda vám doma tečie z kohútika zistíte na webe príslušnej vodohospodárskej spoločnosti. Na tvrdú vodu upozorňujú aj usadeniny v rýchlovarnej kanvici alebo neochotne peniace mydlo.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Zloženie

> 30 % uhličitan sodný, 15-30 % nátriumcitrát, 5-15 % silikát

Hmotnosť

5kg, 850g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M