Prací gél na športový funkčný textil: koloidné striebro

9,25 

Koncentrovaný prírodný prací gél na šetrné a ekologické pranie športového a funkčného oblečenia. Koloidné striebro má antimikrobiálne a fungicídne účinky a plne zachová funkčnosť špeciálnych materiálov používaných na moderné športové ošatenie. Neobsahuje žiadne zložky, ktoré by zostávali v látke, zanášali duté kanáliky textilných vlákien a pri nosení dráždili kožu.

Základom je extrakt z mydlových orechov v bio kvalite získaný najšetrnejšou metódou za studena. Je to koncentrát, takže neplatíte za vodou riedenú verziu a jeden liter postačí až na 33 praní.

 • pranie športovej bielizne
 • na športové a funkčné oblečenie
 • na ručné pranie i pranie v práčke
 • na oblečenie, ktoré má tendenciu zapáchať (ponožky)

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Čo je to koloidné striebro? 

Koloidné striebro sa používa v medicíne ako dezinfekčný prostriedok na vnútorné aj vonkajšie použitie. Je účinné proti baktériám a plesniam.

Pozor! Na pranie funkčného oblečenia nepoužívajte aviváž! Namiesto nej použite prírodné plákadlo bielizne.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nespotrebovaný obsah zrieďte vodou a vylejte do kanalizácie. Použitý obal po dôkladnom vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

Ekologické pranie postup

POUŽITIE

Dávkovanie na pranie 4 -5 kg bielizne v práčke:

 • 30ml (objem uzáveru fľaše) na prací cyklus (program na vlnu/ručné pranie)
 • je to koncentrát – 1 liter postačí až na 33 pracích dávok

Pri tvrdej vode:

Pri väčšom znečistení bielizne:

 • bielizeň pred samotným praním nechajte odmočiť: rozpustite 1-2 lyžice prášku PUER v teplej vode
 • nechajte namočenú niekoľko hodín (ideálne celú noc)
 • škvrny ošetrite pred praním žlčovým mydlom

Na bielu bielizeň:

Plákanie:

 • pri praní funkčného oblečenia nepoužívajte aviváž (obaľuje textilné vlákna a tie tým strácajú savosť)
 • aviváž nahradíte plákadlom bielizne, ktoré neutralizuje zásaditú vodu v práčke a uľahčuje vyplavenie zbytkov nečistôt aj pracích prostriedkov

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

1l

Krajina pôvodu

Česko

Zloženie

< 5 % neiónový tenzid rastlinného pôvodu, extrakt z mydlových orechov, chelatačné činidlo (EDDS), denaturovaný lieh, xantánová guma, benzoan sodný, koloidné striebro. Suroviny sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Nie sú testované na zvieratách, neobsahujú ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá. Obsahuje koloidné striebro, ktoré má antimikrobiálne a fungicídne vlastnosti.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M