PUER

Od: 6,95 

Tento doslova zázračný prášok patrí k vybaveniu každej eko domácnosti.

PUER na báze kyslíku:

 • odmasťuje
 • dezinfikuje
 • je úplne biologicky odbúrateľný
 • odstraňuje škvrny z bielizne so stálou farebnosťou
 • nahrádza agresívne syntetické prípravky na čistenie odtokov drezov, vaní, spŕch, umývadiel a toaliet
 • rozžiari zašednutú bielizeň bez optických zjasňovačov a chlórových bielidiel, ktoré na textile vytvoria len vrstvu imitujúcu čistú belosť

TIP: Pokiaľ patríte medzi pravidelných čajíčkarov, nechajte sa inšpirovať našim článkom a zistite, ako dokáže puer rozžiariť hrnček zanesený od čierneho čaju.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

PUER (perkarbonár sodný) je vlastne pracia sóda (uhličitan sodný) obohatená kyslíkom, ktorý sa vo vlhkom prostredí a pri teplote min. 40°C aktivuje, za veľkého šumenia a penenia rozloží na sódu, vodu a kyslík a vytvorí tak peroxid vodíka. A ten, ako vieme z chémie aj z bežného života, má bieliace účinky. Preto je výborným pomocníkom pri snahe rozjasniť zašednutú bielu farbu bielizne, pričom pôsobí aj ako prevencia. Má tiež dezinfekčný účinok, preto je obľúbený aj na čistenie WC či údržbe menštruačného kalíška. Je úplne biologicky rozložiteľný a vhodný na použitie s čističkou vody alebo septikom.

Upozornenie: Obsahuje 30 % a viac bieliacich činidiel na báze kyslíku. Nebezpečné látky: uhličitan sodný, zlúčenina s hydrogen-peroxidom. NEBEZPEČENSTVO. Môže prispieť k rozšíreniu požiaru; oxidačné činidlo. Škodlivý po požití. Spôsobuje vážne poškodenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte mimo dosahu tepla, horúcich povrchov, iskier, otvoreného ohňa a iných zdrojov zapálenia. Pri manipulácii s prípravkom nefajčite. Prijmite opatrenia na zabránenie zmiešania s horľavými materiálmi. Noste ochranné rukavice/ochranné okuliare. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM (+421 2 5477 4166). Uchovávajte na suchom mieste pri teplote nepresahujúcej 40 °C.

 

POUŽITIE

PRANIE

 • Pranie bielej a svetlej bielizne v práčke: Pridajte 1-2 lyžice prášku do zásobníka spolu s pracím prostriedkom.
 • Namáčanie silno znečisteného oblečenia (bieleho a stálofarebného): Rozpustite 1-2 lyžice prášku v teplej vode (cca na 10l), oblečenie nechajte namočené ideálne celú noc. Vhodné hlavne na organické škvrny (pot, mastnota, víno, tráva, hlina, atrament).
 • Puer aj odmasťuje a dezinfikuje.

UPRATOVANIE

 • Čistenie WC: Do misy nalejte kanvicu vrelej vody a vsypte 1-2 lyžice prášku Puer. Počkajte minimálne 10 minút, kým sa prášok rozpustí, potom misu umyte WC kefou. Ak sa vo vašej toalete vyskytuje vodný kameň, nechajte prášok pôsobiť cez noc a pre zvýšenie čistiaceho účinku pridajte lyžicu Odstraňovača vodného kameňa alebo pól hrnčeka teplého octu. Ak sa nepodarí odstrániť dlhodobé usadeniny, opakujte postup znovu, prípadne použite mechanickú silu – gumovú rukavicu a  drôtenku 🙂
 • Čistenie odtoku drezu, umývadiel, vaní a spŕch: Do odtoku nasypte 1-2 lyžice prášku Puer a zalejte hrnčekom teplého octu. Ocot s práškom vytvoria penu a rozpustia mastné usadeniny. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a potom prepláchnite teplou vodou.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Zloženie

100 % perkarbonát sodný (CAS 15630-89-4)

Hmotnosť

5kg, 1kg

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M