Prací gél z mydlových orechov na citlivú pokožku

7,90 

Koncentrovaný ekologický prací gél bez parfumov a alergénov. Je nedráždivý, takže je vhodný na pranie bielizne ľudí s citlivou pokožkou: dojčiat, detí, alergikov a ekzematikov. Použiť ho môžete na pranie farebnej bielizne (neobsahuje bieliacu zložku), látkových plienok a flísových odevov – v práčke aj v rukách.

 • bez vône
 • vhodý pre deti
 • dermatologicky testovaný
 • certifikát Ecogarantie zaručuje naplnenie prísnych ekologických požiadaviek a v prírode sa ľahko odbúrava

   Eco Garantie


Tip: Ak ste ekzematici alebo alergici, skúste tento prací gél skombinovať s plákadlom na citlivú pokožku, ktoré účinne odstráni zvyšky pracieho prostriedku.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Tento prací gél je vyrobený na čisto rastlinnej báze a neobsahuje žiadne živočíšne zložky (tzn. je vegánsky). Má novú, účinnú a zároveň šetrnú receptúru, ktorá zaručí, že bielizeň je čistá aj bez použitia sytetických látok, ktoré osoby s citlivou pokožkou často dráždia:

 • zvýšený podiel extraktu z mydlových orechov (tie obsahujú 100% prírodný tenzid saponín, ktorý na seba ľahko viaže nečistoty)
 • pridaný ďalší účinný prírodní tenzid alkylpolyglukosid zo škrobov a olejov

Ak si chcete bielizeň prevoňať, vyskúšajte prírodné esenciálne oleje a vaše šaty budú mať vôňu charakteristickú práve pre vás:


Varovanie: Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii starostlivo umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Noste ochranné okuliare. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť.

POUŽITIE

DÁVKOVANIE:

 • ručné pranie: cca ½ uzáveru na praciu dávku (15ml)
 • pranie v práčke pri mäkkej vode: 1 uzáver (30ml) na 4-5 kg bielizne
 • pranie v práčke pri stredne tvrdej vode: 1,5 uzáveru (45ml) na 4-5 kg bielizne alebo použite zmäkčovač vody
 • pranie v práčke pri tvrdej vode: 2 uzávery (60ml) na 4-5 kg bielizne alebo použite zmäkčovač vody

Ak neviete, akú tvrdú máte vodu, pomôže vám testovací pásik na určenie tvrdosti vody.

TEPLOTA PRANIA:

 • gél je účinný už od 30ºC – na ľahké prepranie
 • pokiaľ to materiál dovoľuje, perte min. na 40ºC – pot a mastnota sa lepšie rozpustia

STUPEŇ ZNEČISTENIA:

 • silne znečistená stálofarebná bielizeň: pred praním nechajte odmočiť (v teplej vode rozpusťte 1-2 lyžice PUER -u a nechajte namočenú ideálne celú noc
 • biela bielizeň: pridajte 1-2 lyžice prostriedku PUER -u a perte najmenej na 55ºC
 • škvrny: pred praním ošetrite žlčovým mydlom

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Objem

1l

Krajina pôvodu

Česko

Zloženie

5-< 15% extrakt z mydlových orechov, 5-< 15% neiónové povrchovo aktivné látky, uhličitan sodný, chelačné činidlo (GLDA), glycerol, benzoát sodný, xantánová guma. Výrobok neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M