Žlčové mydlo

2,80 

Výborný odstraňovač škvŕn a nečistôt aj pri silnejšom znečistení, akým je

 • mastnota
 • krv
 • atrament
 • tráva
 • pot
 • hlina
 • ovocné šťavy
 • víno.

Pridaná hovädzia žlč obsahuje rôzne druhy enzýmov, ktoré majú schopnosť rozkladať tuky a bielkoviny. V likvidácii nečistôt na textile sú tieto enzýmy zatiaľ neprekonané! Žlčové mydlo je tak výborným pomocníkom pri ekologickom praní látkových plienok a menštruačných vložiek. Viac o eko praní, sa môžete dozvedieť na našom článku.

BEZOBALiS eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M

Ako sa žlčové mydlo používa:

 • Textil navlhčite v mieste škvrny, naneste mydlo a preperte v rukách.
 • Nechajte pôsobiť 15 minút, potom dôkladne vypláchnite alebo operte v práčke spolu s ostatným oblečením.
 • V prípade, že škvrna nezmizne celá, proces opakujte.
 • Pri škvrnách bielkovinového typu (mliečne produkty, krv), je potrebné textil najprv ošetriť v studenej vode. V teplej vode by sa bielkoviny zrazili a nie je možné ich potom odstrániť.

Tip: Najprv si pôsobenie žlčového mydla vyskúšajte na malom kúsku na menej viditeľnom mieste na oblečení (napríklad v záhybe). Niektoré druhy farieb sú totiž menej odolné a môže sa stať, že pôsobením mydla stratí farba pôvodnú sýtosť.

Zaujímavosť

Žlčové enzýmy sú odpadom zo súčasnej produkcie mäsa, ktorý by inak zostal nevyužitý. Jedná sa v podstate o produkt z odpadu.

O výrobcovi

Tierra Verde

Československý výrobca čapovanej drogérie, kozmetiky a doplnkov pre eko životný štýl. V Tierra Verde veria, že svet, v ktorom žijeme, tvoríme sami svojimi každodennými skutkami a rozhodnutiami a každé dnešné rozhodnutie je voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa k vám dostávajú produkty založené na princípoch chemického minimalizmu a obehového hospodárstva. Chemický minimalizmus: Výrobky od Tierra Verde nezaťažujú zbytočne prírodu neodbúrateľnými syntetickými látkami a ani naše telo potenciálnymi alergénmi. Obehové hospodárstvo: Napriek výbornému zloženiu ľudí v Tierra Verde trápilo, že drogéiu posielajú do sveta zabalenú v tonách plastových fliaš. Preto sa rozhodli nastaviť systém čapovania do vlastných nádob, ktorého súčasťou sme aj my.
Tierra Verde logo
Zloženie

Zloženie: > 30 % mydlo (sodné soli mastných kyselín – bez palmového oleja), < 5 % glycerín, žlčové enzýmy. Mydlo nie je testované na zvieratách a neobsahuje ropné deriváty, palmový olej, vonné látky ani farbivá.
Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte oddelene od hnojív, bieliacich a oxidujúcich prostriedkov. Skladujte na suchom mieste s relatívnou vlhkosťou do 75 % a teplotami medzi -5 a 30 °C. Nespotrebovaný obsah odstráňte do komunálneho odpadu. Použitý obal po dôkladnom vyprázdnení odovzdajte do triedeného odpadu. Prípadný biely práškový povlak na povrchu mydla nie je závadou – jedná sa o vyzrážaný chlorid sodný (soľ).

Hmotnosť

140g

Scroll to Top
BEZOBALiS
eshop skončil.

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavovali po celý čas nášho fungovania. Posúvame sa však ďalej a zo ♡ vám za všetko ďakujeme.

Vaši M&M